• Molimo vas sve da pročitate PRAVILA FORUMA i da se istih pridržavate.
  • Secret Level Discord server je LIVE! Za više informacija kliknite OVDE

WiiU Wii U Hack Help

Solid Snake

Well-known member
Messages
502
Reaction score
1,369
Points
203
Као што рекох пре извесног времена, требаће ми мало асистенције око хаковања моје прве Нинтендо конзоле. Гуглао сам о томе нешто и колико схватам најпрактичнији и најбољи метод је Haxchi, односно његова напреднија варијанта CBHC. На овом линку има све о томе и мање-више капирам цео процес. https://wiiu.hacks.guide/#/cbhc/ds-vc-choice

Е сад како је за овај метод потребна игра са DS Virtual конзоле, требало би да купим једну од наведених са списка. Интересује ме коју земљу ставити за пребивалиште на налогу и како најлакше купити игру из Србије, може ли директно са нашим платним картицама или мора са gift ваучером као на PSN-у? Такође, пошто за читав процес треба и SD картица, коју да купим, има ли нека коју препоручујете или је мање више свеједно, само да је 32 GB?

И напослетку кад одрадим хаковање, претпостављам да све игре могу да се покрену са екстерног харда, или је боље узети већу SD картицу за то? Требаће ми и линкови за скидање игара такође, али то ћемо на PM-у, не овде. ;)

Ето, то су неке ствари око којих ми за сада треба савет, ако сматрате да још нешто треба да знам, реците. Пошто ових дана намеравам да одрадим то све.
 

Zegota

Well-known member
Co-founder
Messages
734
Reaction score
3,392
Points
313
Što se kupovine igara tiče, najbolje je da staviš Irsku (zbog jezika i evra), a možeš bez problema da kupiš posle sa našim karticama direktno.
 

TwiSteR

PCMR
Messages
1,387
Reaction score
2,617
Points
253
Требаће ми и линкови за скидање игара такође, али то ћемо на PM-у, не овде. ;)
Za skidanje igara koristi Wii U USB Helper. Nisam uključio niti skinuo neku igru za Wii U nepamtim, sad sam pokrenuo USB Helper posle ko zna koliko vremena i još uvek služi svrsi. 😊
 

Solid Snake

Well-known member
Messages
502
Reaction score
1,369
Points
203
Хвала на саветима, нисам знао да CBHC може то да направи.
 

Corvus Corax

Well-known member
Messages
1,181
Reaction score
4,739
Points
243
Istražujem već neko vreme, ali nikako da se odlučim - Haxchi ili Mocha za hack Wii U konzole? Koja je "bolja" metoda? Da li jedna ima neke prednosti u odnosu na drugu?
 

Omega

PS5 je đubre
Messages
2,975
Reaction score
4,603
Points
373
Mocha je besplatan hack ali je, barem meni, cimanje svaki put aktivirati. Haxchi je definitivno one-click metoda. Ne bih preporučio Coldboot Haxchi već regularni.
 

Corvus Corax

Well-known member
Messages
1,181
Reaction score
4,739
Points
243
Da, odabrao sam Haxchi. Hvala za savet.

Wii U hakovan. Sad još cimanje da kopiram instalacije igara na memorijsku, instaliram na HDD, pa briši memorijsku i kopiraj novu turu igara... smor što ne podržava instalaciju sa USB fleša na USB HDD.

Valjda podržava pokretanje Wii igara sa memorijske kartice.

Wii U je prilično svestrana konzola kada se hakuje, svaka im čast.
 

Corvus Corax

Well-known member
Messages
1,181
Reaction score
4,739
Points
243
Instalirao sam već vWii. Odlično.

Već dva sata se zezam sa SD karticom od 64GB (FAT32), neće nikako da je očita Homebrew Launcher, da bih mogao da instaliram igre sa nje. Ne prikazuje aplikacije sa nje.

Sve isto, samo na kartici od 32GB - očitava bez problema. Formatirao sam više puta u raznim programima i sa različitim cluster size-om, ali tu karticu od 64GB Wii U ne vidi, dok je Wii vidi normalno. Jako čudno.
 

Omega

PS5 je đubre
Messages
2,975
Reaction score
4,603
Points
373
Ja sam koristio 64GB karticu za instalaciju igara na HDD. Probaj sa 'clean' opcijom preko diskpart-a.
 

Ashitaka

Well-known member
Messages
1,351
Reaction score
4,082
Points
283
Vratio mi drugar wii u pa reko da nabacim igre na hdd imam sata na usb adapter ali je 3.0 jedan od usb koliko vidim. Da li je to mozda problem jer mi konzola uopste ne registruje hdd? Na pc normalno radi. Cak sam i formatirao na fat32 jer sam tako procitao negde na netu kad su imali slican problem.... Imao neko slicnu situaciju?
 

Omega

PS5 je đubre
Messages
2,975
Reaction score
4,603
Points
373
Vjerovatno taj kombo adaptera i diska vuče previše struje iz jednog porta. USB kabl bi trebao da ima dva A konektora i da se uključi u oba porta.
 

Ashitaka

Well-known member
Messages
1,351
Reaction score
4,082
Points
283
Moguce, i meni je cudno sto je samo jedan usb 3.0 ovaj drugi je "obican" . Nista moracu naci sa oba ista usb dzeka pa orobati...
 

Omega

PS5 je đubre
Messages
2,975
Reaction score
4,603
Points
373
jedino da probaš s nekim običnim USB 2.0 produžnim kablom na tom SS konektoru da vidiš hoće ga prepoznati.
 

Ashitaka

Well-known member
Messages
1,351
Reaction score
4,082
Points
283
Probao sam sa produznim usb kablom usti rezultat... Koji adapter vi ljudi koristitite?
 
Top Bottom