• Dragi članovi, prochitajte OVU vest u vezi nove teme!
  • Molimo vas sve da pročitate PRAVILA FORUMA i da se istih pridržavate.
  • Secret Level Discord server je LIVE! Za više informacija kliknite OVDE

PC Star Citizen & Squadron 42

Samo da javim da je pre par nedelja bio prvi javni test server meshinga u Star Citizenu. Umesto redovnog servera koji po shard-u hostuje 50 igraca [i krene da crkava cim igraci i AI krenu da divljaju po sistemu], u Stanton sistemu je bio stavljen jedan mesh server za 200 igraca, pa su palili jedan po jedan dodatni server. Stali su na 6 servera i 800 igraca u prvom testu. Performanse su bile dosta bolje, i sa mnogo vise igraca odjednom.

Poprilicno revolucionaran tech, umesto tradicionalnih shardova koji drze ceo svet i sve igrace odjednom, odredjene zone unutar sveta sada mogu da imaju svoj zaseban server [a odvojeni "replication layer" odrzava sinhronizaciju izmedju svih mesh servera].



Vise od pola decenije su smarali kako je ovo tech koji najvise sputava finalnu viziju Star Citizena, i sad je najzad stigao u rani test.

Ovo mozda jeste revolucionarno, ali objasnjenje iz videa je vrlo lose cak bi rekao i netacno.
Ovo kako je objasnjen ”replication layer” prosto ne moze da radi u realtimeu. Amazon AWS, Microsoft Azure i Google Cloud nemaju taj “tech”.
 
Danas pocinje CitizenCon 2024, uvece ce biti main prezentacija u kojoj ce prikazati vise o Squadron 42 [18:30 po nasem vremenu].




A Tom Henderson je prekljuce izbacio odlican article o stanju studija, raspolozenju developera i finansijama [all bad].
 
Fine su bile prezentacije za planetary tech, planiraju veoma gusto popunjene planete sa realisticnim biomima i lokacijama za istrazivanje. Dodace RT GI osvetljenje, kao i novi sistem kontrole geometrije koji ce eliminisati pop-in efekte planina prilikom sletanja. Na kraju su prikazali fin demo dinamicnog vremena.


U Beyond Pyro prezentaciji su prikazali sledeca dva zvezdana sistema koje ce dodati su Nyx [koji ima system wide dust cloud] i Castra [ex military system].

Main event je za 20 min.
 
Prikazali su ceo prolog igre, sa turret, on foot, fps, i zero G tutorijalima. Izgleda bas super, ali igrali su live pa su bila 2 crash-a. :) Ja sam zadovoljan, grafika razbija!

Puna igra izlazi tek 2026. godine, dovoljno vremena za jos jedan PC upgrade. :D
 
12 godina i zavrsili su tutorijal, jos 60 godina za celu kampanju i pali se motor.

Šalu na stranu, ja sam impresioniran time što se događa. Kao neki socio-ekonomski umetnički eksperiment. Šta se desi ako neko ko skoro ludački želi da napravi jednu od najboljih igara ikada uspe da crowdsorsuje taj višedecenijski projekat za ultra puno para?
 
Evo ga jucerasnji demo [bez crashova].


Šalu na stranu, ja sam impresioniran time što se događa. Kao neki socio-ekonomski umetnički eksperiment. Šta se desi ako neko ko skoro ludački želi da napravi jednu od najboljih igara ikada uspe da crowdsorsuje taj višedecenijski projekat za ultra puno para?

Drago mi je sto ovo prave da bude vise-generacijsko unapredjenje u odnosu na Wing Commander. Posle Kicstartera su pitali backere da li hoce da dobiju redovnu in-cockpit igru ili da cekaju no-compromise space sim, i glasanje je bilo jasno u korist ambicioznije igre. Tesko da je iko mogao pretpostaviti da ce igra kasniti 10 godina, ali svakako dobijamo igru sa neverovatnim scope-om.

Jedva cekam punu verziju, cekam ovako nesto jos otkako sam zavrsio igranje Freespace 1 na mom prvom kompu.
 
Da li ce prvo izbaciti igru ili dobaciti do 1B $ potrošenih para, trka je do legendarnih milestone-ova na oba fronta 😂
 
Well, $1B nije bas tako daleko. :D Godina ce se mozda zavrsiti sa $750M.
osiCHk0.png




Otkako je Star Citizen alfa postala optimizovanija za igranje [2020], pledge-ovi su dramaticno porasli. People are having fun.

s6qoo9xm2o9a1.png

amazing-looks-like-we-are-back-on-track-because-of-ilw-v0-3varecxtz34d1.png
 
Izgleda fenomenalno, jedva čekam da je zaigram za 60 godina ako budem živ, moraću zdravo da se hranim.
Znači ovo je najskuplja igra svih vremena?
 
Najskuplja jeste, ali kad procitas da imaju CUSTOM zidove i panele u celoj zgradi, pitanje je koliko je otislo na igru, jedan taj moze da kosta petocifreno.
 
Drugi dan prezentacija je bio fokusiran na user content, craftovanje i pravljenje baza.

Evo ga opis launch verzije Star Citizen-a, sta planiraju da bude deo paketa [koji ce i dalje biti razvijan kao live service igre] kada stigne v1.0:



Veliko je iznenadjenje sto spremaju narativnu kampanju za sam Star Citizen koja ce igrace sprovesti kroz svih 5 zvezdanih sistema u MMO okruzenju [juce najavise Nix, Castra i sada sistem Terra], upoznati sa svim velikim sindikatima, i dati im sansu da se oprobaju u raznim in-game zanimanjima. Tu ce biti i instanced misije kao i sirok spektar poslova za endgame [pravljenje organizacija, velikih baza na planetama, odrzavanje base shield-ova, i cak pravljenja stanica u orbiti].
 
Back
Top Bottom