• Dragi članovi, prochitajte OVU vest u vezi nove teme!
  • Molimo vas sve da pročitate PRAVILA FORUMA i da se istih pridržavate.
  • Secret Level Discord server je LIVE! Za više informacija kliknite OVDE

PC Star Citizen & Squadron 42

Ljudi su licemeri. Jedino što je bitno je da li se nešto njima lično sviđa.
Bilo koja druga igra, da ima ovako malo rezultata sa toliko uloženog novca i vremena bi bila proglašena monstruonznom prevarom. Ali Star Citizen, gde su sigurno proneverene ogromne pare jer čak i sa svim bačenim projektima nema šanse da su toliko koštali, i dalje ima fanatičnu podršku. Ali kako stara izreka kaže

Mnogo je bitnije kako prodaješ nego šta prodaješ
 
Last edited:
Nikada nisam razumeo ogorcenost oko ove igre.
Cim dobijaju toliko novca, rade nesto dobro. Ako je zajednica zadovoljna, ko sam ja da mi to smeta.

Slažem se. Rade savršen marketing. Nekako. Za nekoga.

Kada otvoreno kažu ekvivalnet "nemamo pojam šta radimo, naučićemo u procesu" i ljudi i dalje šalju neopisive količine para tu nešto smrdi do neba.
 
Slažem se. Rade savršen marketing. Nekako. Za nekoga.

Kada otvoreno kažu ekvivalnet "nemamo pojam šta radimo, naučićemo u procesu" i ljudi i dalje šalju neopisive količine para tu nešto smrdi do neba.
U pocetku je mozda i imalo smisla biti nesto ljut na njih, jer potpuno su drugu pricu imali za rokove, kintu pa i pravac igre, ali oni su odavno otvoreni šta sad rade i nema potrebe da se tu nešto pokušava otvoriti oči "naivnim", jer ti naivni postoje samo u teoriji, njihovi fanovi ili podržavaju sve što rade ili im je svejedno.
 
U pocetku je mozda i imalo smisla biti nesto ljut na njih, jer potpuno su drugu pricu imali za rokove, kintu pa i pravac igre, ali oni su odavno otvoreni šta sad rade i nema potrebe da se tu nešto pokušava otvoriti oči "naivnim", jer ti naivni postoje samo u teoriji, njihovi fanovi ili podržavaju sve što rade ili im je svejedno.
Ne kažem da oni ne rade niti da otimaju pare

Kažem da igra pokazuje mizerno malo za 13 godina razvoja, da je i ovo što je napravljeno rezultat 4og ili 5og (zaboravio sam više) reseta razvoja, da su date ogromne pare "razvojnim studijima" koji su sumljivi i koji su potrošili velike pare sa malo rezultata itd. I da i pored toga ljudi i dalje daju pare šakom i kapom. Prosto ne razumem i apsolutno mi nema smisla.

Yandere simulator ima bolju istoriju razvoja a to je dovoljno veliki "shitshow" da imaš stotine videa o tome.
 
meni je ovo manja prevara od world of warcrafta.
def manje sumnjiva ekipa od blizzarda.
Pa sada kada ćemo tako, WoW je bio prokleto povljan u poređenju sa Neverwiter Nights koji je inicijalno koštao 6USD po satu :D
Kapiram te, na vrhuncu slave WoW je generisao, samo od pretplate, 140 miliona dolara mesečno... Prema njima je Cloud Imperium zaista nevinašce. Sa druge strane rekao bih da je , i pored basnoslovnih suma koje je WoW doneo Mećavi u prvih 13 godina odnos plaćenog i dostupnog igračima i dalje bolji nego sa StarCitizenom :P
 
Last edited:
Nekada mi je bilo žao da dam pare da kupim recimo neki program, ali to vreme je prošlo, sad više ne možeš da kupiš neki program, već su skoro za sve ubacili mesečne pretplate, što da platiš samo jednom, kad možeš da plaćaš svaki mesec...
 
Nekada mi je bilo žao da dam pare da kupim recimo neki program, ali to vreme je prošlo, sad više ne možeš da kupiš neki program, već su skoro za sve ubacili mesečne pretplate, što da platiš samo jednom, kad možeš da plaćaš svaki mesec...
OSA ftw!
 
Ako su odrasli ljudi spremni da razbacuju svoje pare, malo šta ja tu mogu, na strane što I nisam tip da se mesam, mislim pogledaj mobile igre koje su 90% kliktanje po menijima i ostalih 10% ili ukraden ili ocajan gameplay. Ako masa može to da svari, onda su wow I sc legit proizvodi.
 
Kao sezonksi igrac SC-a mogu da potvrdim da igra nije scam :D. Daleko je od finalnog proizvoda ali se definitivno vidi gde novac ide (SQ42) a i oseti se napredak. Kapiram da neki zele vise ali je tesko ljudima ukapirati da to sto SC radi, da je to uncharted territory. Jedno je praviti igru a drugo je razvijati novu tehnologiju dok se pravi igra. Kompleksnost je neuporedivo veca izmedja SC-a i bilo koje druge igre na trzistu. E sad, kad neko razume i prati sta rade, jasno mu je zasto je sve ovako sporo. Onom ko ne prati razvoj, njemu deluje kao scam. Ignorance is a bliss.
 
Samo da javim da je pre par nedelja bio prvi javni test server meshinga u Star Citizenu. Umesto redovnog servera koji po shard-u hostuje 50 igraca [i krene da crkava cim igraci i AI krenu da divljaju po sistemu], u Stanton sistemu je bio stavljen jedan mesh server za 200 igraca, pa su palili jedan po jedan dodatni server. Stali su na 6 servera i 800 igraca u prvom testu. Performanse su bile dosta bolje, i sa mnogo vise igraca odjednom.

Poprilicno revolucionaran tech, umesto tradicionalnih shardova koji drze ceo svet i sve igrace odjednom, odredjene zone unutar sveta sada mogu da imaju svoj zaseban server [a odvojeni "replication layer" odrzava sinhronizaciju izmedju svih mesh servera].



Vise od pola decenije su smarali kako je ovo tech koji najvise sputava finalnu viziju Star Citizena, i sad je najzad stigao u rani test.
 
Nadjebali su sve preorder collector's edicije ikada ahahaha
A garant su vec 100 kom prodali budalama :D
 
Back
Top Bottom