• Molimo vas sve da pročitate PRAVILA FORUMA i da se istih pridržavate.
  • Secret Level Discord server je LIVE! Za više informacija kliknite OVDE

TV Smiling Friends (2020 - )

VoivodBG

nerealni elitista
Messages
4,204
Reaction score
6,357
Points
553
fullres-21SMILINGFRIENDSKEYARTVERTICALFINALV14C-717x1024.jpg
Smiling friends su nova Adult Swim serija koja je proizšla iz umova, Zach Hadel, animatora i glasovnog glumca, koji je poznatiji po svojem pseudonimu “psychicpebbles”, a sa njim je učestvovao i Michel Cusack (takođe animator) i Chris O’Neill “OneyNG” koji su imali svoje svetle momente na Youtube, ali možda su najveći pečat ostavili na Newgrounds sajtu gde su pekli zanat radeći u Flash programu.

U 2020 su izdali pilot epizoud koja je privukla poveću pažnju interneta, i uspeli su da dobiju punu sezonu na jedinom kanalu koji objavljuje crtaće za odrasle, a to je Adult Swim. Pilot možete pogledati na donjem linku, i da izvagate da li bi ovo bilo po vašem (ne) ukusu.

Code:
https://ifunny.co/video/smiling-friends-p68ruN8Y7

O čemu je serija? Postoji agencija koja se bavi donošenjem sreće svojim klijentima. Ako ovo nije dovoljno apsurdan koncept u današnjem dobu kada je sreću teško steći, onda su ovi momci bili na pravom tragu. Sam pilot je postavljen tako da kroz razne situacije u koje upadaju glavni likovi dok pokušavaju da reše tuđu nedaću, obiluje raznim referencama koje su poznate ljudima koji su pratili rad autora kroz njihove strimove ili pređašnje animacije, ali isto tako nije nužno da imate to predznanje i prepoznate svaku referencu. Iznenadićete se ako uđete u to sa što manje predznanja.

Stil animacije je šarenolik, bukvalno svaki lik ima dizajn koji se ne ponavlja, čak se koriste i različite tehnike pri animaciji u kasnijim epizodama. Ako bih pravio poređenje na šta me humor i stil animacije podsećaju svakako bih povezao neke konekcije sa Cow & Chicken-I am Weasel sa Cartoon Network ili Nickelodeon serije Hey Arnold i Rocko's Modern Life.

I strava je stavka što maltene svaka od scena iz epizoda može da se posmatra kao kratki skit i da vas na taj način uvuče da pogledate čitave epizode.

Ujedno glasove daju razne poznate medijske ličnosti, što iz samog Holivuda (ima djecova iz Stranger Things) ali isto tako se pojavljuje i Stoklasa (Red Letter Media) ali je spisak daleko širi i raznovrsniji u ostatku sezone.

Drago mi je da su momci posle toliko godina traganja za izdavačima i rada na Youtube I Newgrounds uspeli da ostvare svoj san i da izdaju seriju kakvu su želeli, a smatram da Youtube ima mnoštvo kanala gde ima vrsnih animatora koji nikako da se probiju i konačno zarade za svoj deo kolača na tom internet bespuću.

Ako su vam se dojmili Smiling Friends, bacite pogled i na sledeće stvari:





 

boombar

Well-known member
Messages
127
Reaction score
262
Points
123
Fantastično i bizarno. Taman posle jedine sezone Yolo Crystal Fantasy-ja.
 

Yuka Sakazaki

Princess of Princess Champion
Co-founder
Administrator
Moderator
Messages
3,611
Reaction score
7,865
Points
553
Grunt mi je preporuchio da odgledam, pa tju to i odraditi... kad nadjem vremena :3
 

Yuka Sakazaki

Princess of Princess Champion
Co-founder
Administrator
Moderator
Messages
3,611
Reaction score
7,865
Points
553
Zaboravio sam da napishem neshto o ovome. Okej mi je, nishta specijalno. Mozhda bi trebalo pogledati josh jednom, ali za sada nemam nameru.
Daleko je od losheg, ima odlichnih fora, ali me jednostavno ne nasmeje onoliko koliko bih voleo. Ne mogu tachno da kazhem shta mi smeta, ali znam da sam se malko osetjao kao da gledam na silu.

Sotona koji igra Rust mi je bio kul :3
 

VoivodBG

nerealni elitista
Messages
4,204
Reaction score
6,357
Points
553
spoileri gile. videh par klipova iz ovog specijala, vrlo dobro, samo da naš hbo pusti u etar.
 
Top Bottom