• Molimo vas sve da pročitate PRAVILA FORUMA i da se istih pridržavate.
  • Secret Level Discord server je LIVE! Za više informacija kliknite OVDE

TV Serije (2023)

nelex

Well-known member
Patron
Reaction score
1,480
Pojavila se danas Party Down S03E01.
Dakle, Party Down je zvanično krenuo sa novom sezonom. Za one koji ne znaju, ovo je jedna pomalo zaboravljena serija koja je imala neverovatan sastav glumaca kada se pojavila - Adam Scott (Parks and Rec, Severance), Ken Marino, Martin Starr (Freaks and Geeks, Silicon Valley), Lizzy Caplan (Masters of Sex, Fleishman Is in Trouble), Megan Mullally, Jane Lynch...

Nažalost, Lizzy neće biti u novoj sezoni zbog konflikta oko snimanja drugih stvari, ali ostali bi trebalo da su tu.
"With the exception of Lizzy Caplan (who had scheduling conflicts), the entire cast—which also includes Megan Mulally and Martin Starr—is back for a six-episode revival..."

Iskreno, baš se radujem novoj sezoni, jesu svi ostarili ali ova serija mi je bila jedna od dražih tamo 2010tih. Tako da šta god bude, 6 epizoda nije strašno izdržati.

rawImage.jpg

nelex

Well-known member
Patron
Reaction score
1,480
U nedelju počinje sa emitovanjem poslednja i završna sezona serije Endeavour.

U suštini, prvih nekoliko sezona je bilo fenomenalno. Od glume, settinga, pa i sami slučajevi su bili zanimljivi. Međutim ove kasnije sezone, nakon 5. 6.... Mnogo se nekako izgubila znatiželja kod gledaoca, makar kod mene. Mišljenja sam da je trebalo i ranije da je završe.

nelex

Well-known member
Patron
Reaction score
1,480
Krenula je da izlazi Daisy Jones & The Six. Pojavilo se 3 epizoda čini mi se do sad.

"Is Daisy Jones and the Six true story?

The mini-series consists of ten episodes. Although the story is presented in a documentary style, including background interviews with the band, this is a fictional story. It captures the essence of creativity in the erratic, wild world of the 1970s."

Yuka Sakazaki

Princess of Princess Champion
Co-founder
Administrator
Moderator
Reaction score
5,556
Fina je tretja epizoda nove South Park sezone. Tajni shuljari tje je ceniti.

Konrat

Fromboy
Reaction score
656
Dovrših u par dana Tulsa King, novu serija od devet epizoda snimanu u MTV produkciji za Paramount+.

Ne volim krimi filmove ni serije ali priliku da gledam Stalonea kao mafiozu starog kova koji posle 25 godina robije izlazi na slobodu i kako se (ne)snalazi u svetu starbaksa, ubera i bezgotovinskog plaćanja prosto nisam mogao da propustim.

Meni je bila vrlo zanimljiva i zabavna. Uživao sam u sjajnim dijalozima, kvalitetnoj produkciji i dobroj glumačkoj podeli. Jedino mogu da "zamerim" polovinu zadnje epizode koja mi je bila malo "čizi" a donekle i "krindži" (scenaristi kao da nikako nisu mogli da odluče da li će da se oproste od likova ili da ostave prostora za narednu sezonu). Sem toga, prilčno kvalitetna vožnja od početka pa (skoro) do kraja.

Slaj dominira u svakom pogledu ali ima tu i još zanimljivih likova i uloga, meni je recimo ovaj detalj zapao za oko:
Tulsa.King.S01E09.1080p.WEBRip.x265-RARBG-0001.jpg

nelex

Well-known member
Patron
Reaction score
1,480
Dobih preporuku, a i videh da se reklamira na nekim sajtovima koje pratim, pa rekoh da dam šansu seriji

I nakon gledanja jedne epizode, mogu slobodno reći da ovo definitivno nije "my cup of tea". Ali totalno razumem zašto se ljudima sviđa, i stvarno, osobe koje su mi preporučile ovu seriju imaju baš specifičan humor i često mi šalju mimove sa tim cringy forama (gde je cilj fore da bude cringe). Ja u određenoj meri mogu da gledam takve stvari (recimo The Office ili Nathana), ali ovo je ipak previše za mene.

Ocena 6/10 (na osnovu jedne epizode, tako da uzmite sa rezervom)

Usudio bih se čak i preporučiti nešto što je, po meni, slično po sadržaju (unikatna razmišljanja i komentari na svakodnevne stvari i pojave iz života), a meni daleko kvalitetnije.
Reč je o serijalu The Ricky Gervais Show, koji je u stvari animirana serija koja je zapravo razgovor Karla Pilkingtona (producenta i osobe koje su sasvim slučajno otkrili da ima luda razmišljanja) i Rickyja i Stevena Merchanta koji su vodili u XFM radio emisijama. Ricky i Merchant se i dan danas kunu da ništa nije skriptovano. U nekim retkim intervjuima, može se videti da Karl malo breakuje karakter (nešto poput Jordan Schlansky kod Conana), ali opet je sve urađeno na tako uverljiv način, da ipak mislim da je Karl naprosto ovako opičen lik sa ovakvim razmišljanjima.

Evo samo jedne od kompilacija (imate sve epizode da nadjete na uobičajenim mestima):

Takodje, njima je on toliko bio smešan da su napravili Discovery like emisiju gde ga šalju na egzotična mesta samo da vide i čuju njegove komentare (a on inače mrzi da putuje navodno). Ova serija je ok, ali nije toliko smešna bez Rickija i Merchanta, potrebne su njihove reakcije real-time, da se vidi koliko je on lud u stvari. Ali eto, za fanove Karla Pilkingtona, može da se pogleda:

TLDR;
Cunk on Earth bad, Karl Pilkington klasa iznad svih tog tipa.

Last edited:

nelex

Well-known member
Patron
Reaction score
1,480
Kratka najava novih sezona u martu:

Ted Lasso S03 (bice ukupno 12 epizoda) - 15. mart
Succession S04 (bice ukupno 10 epizoda) - 27. mart
Whose Line Is It Anyway? S20 - 1. april

Yuka Sakazaki

Princess of Princess Champion
Co-founder
Administrator
Moderator
Reaction score
5,556
Chetvrta epizoda South Park je o ChatGPT, ima odlichnih momenata, na kraju epizode se vidi da su je pisali Trey Parker i ChatGPT. Vredi overiti.

nelex

Well-known member
Patron
Reaction score
1,480
Krenuo sam da gledam Clarkson's Farm

Pitao sam ovde pre nekog vremena da li je neko gledao i u suštini tada me nije ta diskusija toliko zainteresovala da gledam. A sada na preporuku drugara skinuh prvu sezonu i... ne mogu da prestanem da gledam. :D

Meni je ovo fenomenalno, kao kada bih ja sa drugarima otvorio farmu, a da pritom imam mnogo para... :D Mnogo mi je zabavno da gledam. A najveći kvalitet je nešto što se može videti u serijama poput How to with John Wilson ili Nathan For You - a to je kada prepoznaju da je neki lik unikatan i poseban, puste tu osobu da bude prirodna i svoja i onda ta osoba preuzme deo epziode, segment ili čak cele epizode. To mi se mnogo svidja kada vidim u tim docu serijama, a ovde ima zaista urnebesnih likova i uz vrhunsku montažu, situacije sa njima su za pamćenje.
Vidim izašla i druga sezona, tako da drago mi je što se i dalje snima.

Odgledah tek pola prve sezone, ali za sada solidnih 8/9 od 10 (za ovaj žanr).

Top Bottom