• Molimo vas sve da pročitate PRAVILA FORUMA i da se istih pridržavate.
  • Secret Level Discord server je LIVE! Za više informacija kliknite OVDE

PS5 PC Returnal

DieH@rd

Well-known member
Real Journalist
Messages
6,642
Reaction score
9,424
Points
453
proxy.phpimagehttps3a14k1d.jpg


Returnal combines action with roguelike gameplay into a third-person shooter where players fight to survive a hostile planet that changes with every death. Players can switch instinctively between firing modes by using a single adaptive trigger and can get right back into the action after dying. PS5's immersive 3D audio brings the alien world to life around the player, helping players navigate the intense positional combat. Coming to PlayStation 5.

Intense combat
  • Fight to survive in this third-person roguelike shooter.
  • Take on ruthless enemies in explosive, bullet hell-fueled combat.

Thrilling exploration
  • Manage equipment and resources carefully – every time you die, you restart from the beginning.
  • Scavenge alien tech for upgrades to enhance your abilities in future cycles.

Haunting narrative
  • Piece together fragments of Selene’s memories as she seeks out answers.
  • Forge a personal connection with the planet as you explore its constantly evolving and decaying terrain.







Jos mesec dana i stize.
 

voja

Well-known member
Patron
Messages
2,150
Reaction score
2,397
Points
243
delovi price deluju kul...samo mi opste ne ide da je stara profesorka od 50god glavni junak akcione igre
 

Teoreticar

Well-known member
Messages
575
Reaction score
691
Points
153
Igra se zove Returnal, nailazis na svoje leseve (gde si ti zaginuo ili gde su zaginuli drugi igraci), nailazis na nepoznatoj planeti na svoju kucu sa zemlje (verovatno iz detinjistva), i vidis nekog znacajno starijeg u kuci kako svira klavir (ti? majka?) itd.
Nismo sigurni ni da je svaki playtrough sa istim likom (npr mozda "normalno" stari iako se sve resetuje (zero escape npr)).

Ne bi previse znacaja davao gameplayu kad je prica u pitanju.
 

DieH@rd

Well-known member
Real Journalist
Messages
6,642
Reaction score
9,424
Points
453
Gameplay najviše podseća na 3rd person Doom, znaci fokus na combat puzzles i dobro kretanje kroz arene. Videcemo koliko ce narativni elementi biti pristutni, ne ocekujem bas Hades nivo posvecenosti prici i sporednim likovima. Ovde ce igrac mislim biti uvek sam...

Roguelike elementi izgleda ukljucuju randomizovanje okruženja, kao i unikatni sistem povratka izgubljene opreme iz ranijih sesija -uzimanje opreme [i ko zna cega jos] sa lesa spawnuje protivnike koji je ubili ranije tokom proslog igranja.
 

Yuka Sakazaki

Princess of Princess Champion
Co-founder
Administrator
Moderator
Messages
3,611
Reaction score
7,865
Points
553
Pogledao sam story trailer i u glavi mi je samo "bitje na PC?" Dopada mi se ono shto sam video od gameplaya i neprijatelja (osim one smeshne shkorpije).
 

timemaster

Caelondian
Co-founder
Moderator
Messages
1,790
Reaction score
3,943
Points
433
ovaj deo kada ode u sprint me malo podseca na Vanquish :)
 

nebojsa986

Well-known member
Messages
955
Reaction score
1,414
Points
203
Ni meni ne ide ovaj frantic gameplay sa mindfuck horror pricom, mada ko zna mozda je i lepo ispao kontrast.
 

Teoreticar

Well-known member
Messages
575
Reaction score
691
Points
153
Ni meni ne ide ovaj frantic gameplay sa mindfuck horror pricom, mada ko zna mozda je i lepo ispao kontrast.
Da... mislim da jos ni ne znamo u kom odnosu ce biti explore/fight delovi.

Ja se nadam da ce biti periodicnih zona sa fight-om i to je to, da se razbije monotonija exploration-a... a drugi spominju Doom :)
 

voja

Well-known member
Patron
Messages
2,150
Reaction score
2,397
Points
243
deluje kao arkadni tps, sumnjam da ce to biti tipa 30% igra, ustvari milsim da ce biti obrnuto, da ce price biti malo
 

DieH@rd

Well-known member
Real Journalist
Messages
6,642
Reaction score
9,424
Points
453
Da... mislim da jos ni ne znamo u kom odnosu ce biti explore/fight delovi.
Pitanje je da li ce uopste biti delova sa istrazivanjem. Evo i u najnovijem preview-u, developer promovise fast paced action & non-linear story. Veca ce biti misterija koji je origin planete i proslost od Selene, nego samo istrazivanje izgleda.


A i onako retko koji roguelike ima velik exploration fokus. Zabava se nalazi u budzenju lika/opreme, i izazovima u randomized okruzenju/protivnicima.
 

eufrat

The Mandalorian
Co-founder
Messages
2,208
Reaction score
3,546
Points
373
Ne znam kako da kažem, ali igra mi nekako ne odiše kao da je punokrvni AAA naslov, već da je manja igra u pitanju (od manjeg studia, tipa kao Mafia Definitive Edition). Sem grafike koja izgleda korektno, igra me ne privlači nešto posebno. Ajd možda ta određena doza misterije, priče o čemu se radi, šta ti je cilj itd. One šarene karakondžule me odmah podsećaju na pinjate iz novih Doom igara (pogotovo etHernal-a) i to mi je minus. Ne znam kako da se postavim prema igri, jel akcija, jel preživljavanje, jel horor, šta je...
 

DieH@rd

Well-known member
Real Journalist
Messages
6,642
Reaction score
9,424
Points
453
Nije ovo AAA, ovo je vise prvi pokusaj Housemarque-a da naprave malo vecu igru koja nije topdown shootera. Po prvi put imaju potpuno realizovanog glavnog lika. Koliko je velika igra, to cemo videti za mesec dana.
 

eufrat

The Mandalorian
Co-founder
Messages
2,208
Reaction score
3,546
Points
373
Nije ovo AAA, ovo je vise prvi pokusaj Housemarque-a da naprave malo vecu igru koja nije topdown shootera. Po prvi put imaju potpuno realizovanog glavnog lika. Koliko je velika igra, to cemo videti za mesec dana.
Aha, e pa nisam znao, onda ok. Ali zašto pobogu cena od 70$ na PSN-u? :D

p.s. Ako bude dobra uzeće se kada malo padne cena, naravno. Videćemo kako će ispasti.
 

DieH@rd

Well-known member
Real Journalist
Messages
6,642
Reaction score
9,424
Points
453
Evo intervjua sa Narritive Director-om igre. Novi pogled na gameplay, tu je i bossfight i malo novog UI-a.
 
Top Bottom