• Molimo vas sve da pročitate PRAVILA FORUMA i da se istih pridržavate.
  • Secret Level Discord server je LIVE! Za više informacija kliknite OVDE

Retro handhelds thread

Apex

Well-known member
Patron
Reaction score
3,629
Da imamo thread i za diskusiju o ovakvim dedicated handheldima za retro emulaciju.

Par koji su meni najzanimljiviji:

Miyoo Mini - solidan budget uređaj sa vrhunskim dizajnom

Retroid Pocket 2+ - najbolji uređaj do 100$

Anbernic RG280V - simpatičan dizajn i mali form factor

I neki pregled najzanimljivijih uređaja iz 2021.

Koje je vaš mišljenje o ovim uređajima, imaju li svrhu s obzirom da se dosta toga može emulirati i na "standardnim" handheld konzolama i da li posedujete neki od milion modela u ponudi?

YOTH

Well-known member
Reaction score
678
Ne posedujem ih ali pratim vec duze vreme i najverovatnije bih uzeo Retroid pocket 2+,ali se suska da ce sad trojka pa bi voleo nesto sa vecim ekranom.
Anbernic najbolja izrada/kvalitet al usrali su sve sa RG552 jako los cip za handheld od 220$.
Retroid Pocket 2+ je best buy jer za 100$ kida.
Posle njega Miyoo p60 sa kojim ne znam sta se desilo ali trebalo je da za 120-140 dolara ima 4 inca ekran i Mediatek Helio p60 sa losijim performansama od RP 2+.
Powkiddy X18s po meni i dalje bolja kupovina od RG552 iako svi zivi pljuju kontrole i estetiku.Do jaja performanse za cenu od 170$ dolara.
Preko 200$ Ayn Odin lite/base/pro koji ce da pokida sve ako se ne ispostavi da je prevara.

Od tih reviewer-a nemojte pratiti Taki Udon-a,lik shill-uje konzole i kad su sranje jer zivi u Kini i saradjuje sa proizvodjacima.
Russ iz Retro Corps-a je najbolji.
Eta Prime i Wicked Gamer samo stancaju klipove,bukvalno ako masina ima mogucnost emulacije snimice klip o njoj.
Retro Dodo je isto pozercina.Lik je iz nevezuse usao u celu pricu i ima cak zaseban kanal gde prica kako mu je to side hustle/brend od koga zaradjuje.
Cak su i manji kanali poput Sonic Love Emulation i JimRPG objektivniji od ovih.

Omega

PS5 je đubre
Reaction score
4,477
RP2+ je trenutno best buy to je sigurno. Ja sam nedavno naručio RG280V i Miyoo Mini, nisu još stigli pa ću se onda odlučiti koji ću zadržati.

darkado

Well-known member
Reaction score
2,131
Imam rg351p, izasao me oko 90 dolara (sa shippingom) letos mislim. Kontam da je to super deal. Ako moze da padne za tu lovu ili cak i manje, mislim da nema boljeg. Rp2+ izadje ipak 130-140 ukupno sto je rg351p + miyoo mini.

Yoth je u pravu, taki samo za svez info ali shilluje lik. Retro game corps lik ima preduge klipove ali generalno vredi cuti sta ima da kaze. Ja razmisljam o jednom miyoo miniju jer je bas pocket stvarcica, samo je ekran tesko sranje.

Ako ne mislis da imas vise uredjaja, mozda bolje da sacekas sledeci gen kineza. Ne znam koliko ce bas otici snaga gore ali mozda dobijes nesto sto tera skoro sav psp/dc i neki deo gc libraryja.

Sent from my Mi 11i using Tapatalk

Last edited:

Ivamark

Well-known member
Co-founder
Reaction score
4,392
Naziv je malo bzv. Ovo nisu retro handheldi.
Mozda bi bilo bolje staviti dedicated handheldi za retro emulaciju.
Ili tako neki naziv.

Omega

PS5 je đubre
Reaction score
4,477
Suvišno za Mister korisnike ja mislim, ali konačno relativno normalna cijena za kit ovog tipa.

Ivamark

Well-known member
Co-founder
Reaction score
4,392
Sada kad su dosupna hdmi/komponentna resenja za game cube, ne vidim neku potrebu za ovim. Mada ne znam kakve su sada cene game boy playera ne pratim bas dugo.

Zegota

Well-known member
Co-founder
Reaction score
3,232
Nažalost, ne podržava originalni 3:2 aspect ratio, i filter je onako. Ok za budžet varijantu.

Omega

PS5 je đubre
Reaction score
4,477
Lite je 'out of stock' ali je zato regularni Odin sada malo jeftiniji:

Omega

PS5 je đubre
Reaction score
4,477
Noćas ja mislim u 3h po našem vremenu kreću preorderi za Loki handheld (Windows/SteamOS), ovaj 'basement' Mini model sa Celeronom 7300 bi mogao imati cijenu Odin Lite-a (~200 USD):

mahatmabb

Well-known member
Reaction score
45
Kad se klikne na buy izlazi cena od 250$, i 274$ za amd verziju. Samo problem je kako dopremiti do Srbije, carina, postarina...

Omega

PS5 je đubre
Reaction score
4,477
$250/274 su ja mislim redovne cijene, a noćas kad krene preorder bi trebalo da su još malo niže (tako se priča po Discord-u, možda i ne bude ništa od toga). Ja ću rezervisati ovu osnovnu Intel varijantu ako bude $200.
Čeka se još na odgovor Anbernic-a za Win600.

Ultimate God Gohan

Maki Asus
Patron
Reaction score
3,064
nisam znao gde da postavim ovo nije mu mesto ovde ali nisam nasao bolje prikladnije mesto.slobodno neka neko premesti gde misli da mu je bolje mesto :)
iskreno meni se bas svidja

Top Bottom