• Molimo vas sve da pročitate PRAVILA FORUMA i da se istih pridržavate.
  • Secret Level Discord server je LIVE! Za više informacija kliknite OVDE

PS4 Playstation 4 generalna diskusija - hardware, software, vesti

Apex

Well-known member
Patron
Messages
2,547
Reaction score
3,657
Points
373
PS4-Console-wDS4.png

Godina izlaska: 2013. Slim revizija: 2016. Pro model: 2016.
Osnovne karakteristike: x86 Jaguar @1.6Ghz (2.13Ghz na Pro modelu); 8GB GDDR5 RAM; Custom AMD GCN GPU
Storage za igre: Blu-Ray disk i HDD

Thread za generalnu diskusiju o vrlo uspešnoj konzoli osme generacije.
Prelazak na x86 arhitekturu je u ogromnoj meri olakšao život developerima, pogotovo za multiplatform naslove ali sa druge strane doveo do toga da konzola izgubi deo identiteta zbo velike sličnosti sa PC-em.
Konzola je odmah po izlasku kritikovana zbog slabog budget laptop grade CPU-a dok je sa druge strane 8GB DDR5 bio atraktivan podatak za vreme izlaska konzole.

Sve u svemu, takve tehničke karakteristike su iako loše za gaming generalno jer utiču na igre na svim platformama bile OK u odnosu na konkurenciju i u kombinaciji sa solidnim broj ekskuziva omogućile da PS4 bude uspešan na tržištu.
Konzola je i dalje više nego aktuelan a tako će ostati još dugo vremena s obzirom na PS5 dostupnost i količinu najavljenih crossgen igara.

Neke od većih ekskluziva i timed (console) ekskluziva:

Bloodborne
Gravity Rush 2
God of War 4
Death Stranding
Gran Turismo Sport
Uncharted 4
Uncharted: Lost Legacy
Infamous: Second Son
Spider-Man
Tearaway Unfolded
Shadow of the Colossus Remake
Gravity Rush Remastered
The Last Guardian
Last of Us Part 2
Wipeout Omega Collection
Ghost of Tsushima
Ratchet and Clank
Horizon: Zero Dawn
Detroit: Become Human
 
Last edited:

Undenis

Prime Evil
Co-founder
Administrator
Moderator
Messages
4,900
Reaction score
8,964
Points
553
Jedva cekam ovo da opletem kad nabacim PS5.
 

JackRaid04

Deus Ex Manjina
Messages
4,419
Reaction score
5,366
Points
403
Dobro je, baš bolesno izgleda. E kad se to ispuca onda do kraja je ok ništa spec. Ja sam platinu uzeo pa mi je to dosta povećalo gejm tajm i doživljaj...
 

Undenis

Prime Evil
Co-founder
Administrator
Moderator
Messages
4,900
Reaction score
8,964
Points
553
Dobro je, baš bolesno izgleda. E kad se to ispuca onda do kraja je ok ništa spec. Ja sam platinu uzeo pa mi je to dosta povećalo gejm tajm i doživljaj...
Igra mi se jako, igram Sekira trenutno pa me vozi taj samuraj gas opasno. :D
 

JackRaid04

Deus Ex Manjina
Messages
4,419
Reaction score
5,366
Points
403
Igraj sve jer je sve sporedno zanimljivije od glavnog bkv, glavno igraj samo kad ništa više nemaš i biće ti odlično. Ja tako oduvek svaki AC
 

Yuka Sakazaki

Princess of Princess Champion
Co-founder
Administrator
Moderator
Messages
3,611
Reaction score
7,865
Points
553
Imam pitanja za vas koji ste se naigrali na PS4.
Sada kada je PS5 medju nama vishe od pola godine i kada mozhemo razmishljati hladne glave, koliko ste zadovoljni onim touchpadom na DS4? Postoji li vishe od pet igara u kojima je to chudo zapravo iskorishteno na inovativan nachin? Da li je u pitanju samo gimmick poput Sixaxis na DS3? Da li je opravdano dignuta cena gamepada (da, kapiram da to nije jedini razlog poskupljenja)?

Gledao sam neshto cene gamepad-ova i pocheo sam da penim, pa sam doshao ovde da vidim da li imam razloga da se nerviram.
 

Yuka Sakazaki

Princess of Princess Champion
Co-founder
Administrator
Moderator
Messages
3,611
Reaction score
7,865
Points
553
Više je gimmick, ali nije da nije korišćen u raznim igrama. 45e je DS4, mnogo?
Ja sam se nadao da tje biti 30e :3
Kapiram da je korishten u nekim igrama, ali me zanima da li zapravo donosi neshto novo ili chini gameplay zabavnijim, ili je ono "rotiraj DS3 kako bi zavrnuo slavinu" glupost.
 

voja

Well-known member
Patron
Messages
2,150
Reaction score
2,397
Points
243
nista sad novo pre cini pad prakticnijim, imas nekoliko duzmica u njemu.
 

s_hyperion

"savant za igre"
Co-founder
Messages
2,766
Reaction score
5,095
Points
513
Yup nisu se developeri proslavili nešto sa kreativnošću, osim možda MM sa Tearaway. Meni je taj pad praktičan zbog PC-a, mogu da kontrolišem kursor preko njega pa koristim DS4 kao daljinac.
 

Undenis

Prime Evil
Co-founder
Administrator
Moderator
Messages
4,900
Reaction score
8,964
Points
553
Ja sam hteo da polupam DS4 u Death Strandingu, previse mi je iritantno ono urlanje iz zvucnika bilo pa sam switchovo na Xbox kontroler.
 

JackRaid04

Deus Ex Manjina
Messages
4,419
Reaction score
5,366
Points
403
Ne znam šta sam igrao na PS4 skoro ali starije nešto čulo se sve za DS4 što radim bkv baš mi bio čudan trip al nmg da se setim...
 

Undenis

Prime Evil
Co-founder
Administrator
Moderator
Messages
4,900
Reaction score
8,964
Points
553
Ne znam šta sam igrao na PS4 skoro ali starije nešto čulo se sve za DS4 što radim bkv baš mi bio čudan trip al nmg da se setim...
Imao je Killzone ShadowFall isto neki trip za zvucnikom, secam se da mi nije toliko smetalo koliko u Death Strandingu :D
 

JackRaid04

Deus Ex Manjina
Messages
4,419
Reaction score
5,366
Points
403
Ne spominji mi Shadowfall djubre, kako god miiislim da je bio COD Ghosts ali nisam siguran....
 
Top Bottom