• Molimo vas sve da pročitate PRAVILA FORUMA i da se istih pridržavate.
  • Secret Level Discord server je LIVE! Za više informacija kliknite OVDE

TV Netflix Midnight Mass

rodilo

Velibor
Co-founder
Messages
2,018
Reaction score
4,378
Points
373
Midnight-Mass-Poster-Netflix.jpg


Nova serija Majka Flenigena (Hush, Oculus, Haunting of Hill house, Dr. Sleep).
Misteriozni sveštenik dolazi u ribarsko selo na izlovanom ostrvu i njegov dolazak pokreće seriju čudnih događaja i dešavanja. Plašim se da ću vam spoilovati seriju ukoliko napišem još nešto :)

Takođe vidi se da je bio inspirisan nekim Kingovim delima, ne bih da pišem kojim kako opet ne bih spoilovao nešto :)

Ukoliko ste gledali nešto od pomenutog, ovo je obavezno štivo za vas. Serija je je malo spora u početku (prve dve epizode), ali onda hvata zalet i ne staje do kraja. Gluma, režija i scenario su odlični, očekujem nekoliko emi nominacija sledeće godine.

Gledajte da ne čitate mnogo o seriji na internetu, ja sam pogledao samo prvi teaser i bio sam oduvan, posto nisam znao nista od samoj radnji.



I Gospodin je fan

 
Last edited:

timemaster

Caelondian
Co-founder
Moderator
Messages
1,820
Reaction score
4,036
Points
433
hvala, trebala mi je neka ziva rec da me pokrene da pustim ovo na netflixu. inace bih zaobisao, ne bih se vise ni secao serije. gleda se veceras
 

Teoreticar

Well-known member
Messages
575
Reaction score
691
Points
203
Meni je njihov Hush bio dovoljno dobar da pogledam sve sto rade.
Ostale stvari su mi bile dobre, ali to je to.

Dobili su jos neki projekat na Netflixu?
Ovo je zavrseno skroz?
 

rodilo

Velibor
Co-founder
Messages
2,018
Reaction score
4,378
Points
373
Ima neki ugovor sa netflixom, mislim da sada snima neku novu seriju.
Ovo je završeno, sedam epizoda i to je to, slično kao Haunting of Hill house i Bly manor.
 

timemaster

Caelondian
Co-founder
Moderator
Messages
1,820
Reaction score
4,036
Points
433
da li mi se samo cini, ili je stvarno uncanny osecaj, da

majka doktorke ima masku i da je zapravo ne glumi starija glumica?
 

VoivodBG

nerealni elitista
Messages
4,239
Reaction score
6,429
Points
553
Će se skine, deluje obećavajuće, a i ko ne voli sotonističke kultove?
 

timemaster

Caelondian
Co-founder
Moderator
Messages
1,820
Reaction score
4,036
Points
433
kakvo je ludilo ova serija, ostale su mi jos 2 epizode, najiskrenije se nadam da kraj nece usrati :D ne znam ni odakle bih poceo, ali ovo je opasan delirijum, neverovatno :D :D :D
 

timemaster

Caelondian
Co-founder
Moderator
Messages
1,820
Reaction score
4,036
Points
433
ostah do 3 ujutru gledajuci je, nisam mogao da stanem dok nisam zavrsio seriju :D

odlicna serija koju bih preskocio da nije bilo ove teme. tema kojom se bavi - naucno i versko shvatanje postmortema, sekte i vera sama po sebi, i da se to iznese na ovako delikatan nacin... huh, Flanagan je odlicno ovo uradio :D

Ta JEDNA scena, jedan momenat gde Kate Siegel briljira, ne moze da se zaboravi. pop je bio fantastican, lik koji vodi seriju napred svakog minuta. kraj je savrsen. bolje od ovoga nije moglo, i da je bilo bilo sta drugo, tacno bi serija bila upropascena

sad moram pogledati i druge Flanaganove stvari, posto sam Hill House prekinuo na pola
 

rodilo

Velibor
Co-founder
Messages
2,018
Reaction score
4,378
Points
373
Ja vrtim HIll house opet trenutno.

Evo nešto za tebe pošto si odgledao

:D



inače, jesi izvalio koliko je gradonačelnik kanalisao Neda Flendersa :D
 
Last edited:

stale

Crni vojvoda
Co-founder
Administrator
Veliki gospodin
Messages
736
Reaction score
1,121
Points
203
Meni je ok serija, ocekivao sam vise horora iz nekog razloga, al ovo je ipak drama sa primesama horora. Svidja mi se tematika, ali me je malo smorilo filozofiranje u pojedinim momentima, a narocito trudnjaca na kraju. Zato je pop pokidao ulogu, bio je dobar i u Legionu, al ovde bas kida i to je za 2 koplja bolji od svih ostalih.
 

Jedah

Well-known member
Messages
149
Reaction score
261
Points
173
Super je serija. Steta samo sta se pri kraju malo gubi na intenzitet cela ta misterija koje preovladava na pocetku. Ja sam ocekivao veca kulminacija sa occult narativom. Umesto toga zadrzali se na human factor sta je OK.
Inace gluma i dijalozi - top notch! Serija me skoro naterala da odem do crkvi i zapalim koju svecu za zdravlje :) ali je krenulo ono negativno propovedanje i oladio sam od "religioznog fanatizma" :LOL:
 

rodilo

Velibor
Co-founder
Messages
2,018
Reaction score
4,378
Points
373
Ćuti, ja zamalo da odem u islam :D
Jedina zamerka je po meni prerano otkrivanje 'onog' twista, možda su mogli da sačekaju još epizodu ili dve.
 

VoivodBG

nerealni elitista
Messages
4,239
Reaction score
6,429
Points
553
@rodilo hvala ti ko bratu, da nisi postovao temu ovde, i da posle nisu naišli i ostali ljudi sa dobrim utiscima, verovatno bih preskočio jednu od najboljih Netflix serija posle jako dugo vremena. I ne bih sebi to oprostio. :)


Odlične stvari u vezi serije:

Oduvek sam bio lak na prikaz malih gradova i zajednica, generalno ljudi misle da iz takvih krajeva, ne može da se napravi interesantna premisa, a greše, u tome ih je odavno naučio Twin Peaks i David Lynch. Flanegan nas stavlja na ostrvce koje jedva broji, stotinu ljudi, ako i toliko. Mali ribarski gradić, koji je maltene odvojen i odsečen od ostatka sveta i ima tu svoju zajednicu koja je i dalje usko povezana sa Crkvom.

Ono što je ponajviše uspelo da me kupi jesu sami likovi, čak i oni koji su imali manju minutažu od glavnih (a ova serija je majstorski žonglirala više od 10 glavnih likova, što je uspeh sam po sebi, jer zašto bi danas bilo ko sebi komplikovao da izbaci sličan sadržaja ravan jednom romanu?) su ostavili traga i efektivno su doprineli oživljavanju života tog malog ribarskog mesta.

Svako od njih je bio uverljiv i "realističan" karakter, sa svojim pozitivnim stranama, a bogme i manama, kao što je u ljudskoj prirodi. Bilo je tu par ne baš dobrih glumaca dodeljenih u određenim ulogama, ali ne može sve da bude savršeno. Bilo bi dosadno i to donekle nadopunjava čitavu atmosferu kojom serija odiše.

Ali ta atmosferičnost, podsetiće na momente na neke od radova Stivena Kinga (čitao sam It, gledao većinu adaptacija) ali mi je drago što Flanagan uspeva da se odvoji od uticaja od kojih je učio, i nije mala stvar što je ekranizovao neke od njegovih radova za Netflix (low budget exploitation Gerald's Game) sve je to doprinelo da stvori nešto svoje i autentično.

Iako je horor sa kojim se susrećemo dosta istrošen tokom decenija, čini mi se da je ovo prva svežija priča o određenoj legendarnoj pojavi koja nas krasi kroz legende, film, igre i animacija, i sve je tako lepo prepakovano da preispituje ono što je najbitnije, čovekovu veru. Neko drugi bi otišao u krajnost i kazao samo, glupi ste što verujete u nešto što ne postoji, ali ovde se vodi sjajno preispitivanje svega što vera može da donese, pogotovo pod jakim naletom fanatizma i slepog sledbeništva.

Narativ je konzistentan, tačno su postavljena određena pravila i nema tu puno iznenađenja ili da uhvatite sebe da vrištite na televizor posle XY sati uživanja kao kada vas ujebu u nekim drugim serijalima sa upadima, jer su naleteli na ćorsokak zbog previše razmahanih i nedovršenih ideja. Ovde toga nema, zategnuto je sve. Početak, sredina i kraj.

Volim što je i sam tok stvari spor, u prvoj epizodi se skoro pa ništa ne dešava, samo imate uvid u taj gradić i njegove ljude, i to sve teče, kao i naše vreme koje živimo. Ni u jednom momentu nisam imao osećaj da je moralo nešto da bude zbrzano. Svaka eskalacija se desila u momentu kada je to bilo najefektivnije i zadnje dve epizode su me držale na kraju stolice i rubu ekrana.

Gledano ovo kao paket, od algoritamskog servisa poput Netflix koji samo štancuje sadržaj, dobili smo jednu od bolje osmišljenih serija o kojoj će se razgovarati i u budućnosti.

Onako stvari da ne bude da je sve tutto perfecto:

Da sada ne bih ušao i spoilere, jer ne bih da kvarim ljudima, ali na momente sam osetio jak X-Files vajb, nije budžet bio baš bogat i merodavan spram nekih scena. I videlo se da je korišćeno dosta green screen-a, jer neka dešavanja bi potopila i veći film koji traje samo 2 sata, a ovde imamo 7 sati.

Muzika mi je bila baš ogoljena, strava je što je sam ambijent dalo more, šume i pesak koji se vijuga po gradu, ali da me neko pita kakav je bio OST ne sećam ga se uopšte.

I da završim, sve me ređe serije kupe, dugačke su i oduzimaju dosta vremena i ume da bude nezahvalno kada daš svoje vreme za nešto što ti se čini da će se biti dobro, pa se brzo izduva poput balona. Međutim ovde to nije slučaj, skidam kapu svima koji su radili na seriji, mislim da ću je reprizirati kroz par godina ponovo.

Od mene jaka 9, koja ide ka 10.
 
Top Bottom