• Molimo vas sve da pročitate PRAVILA FORUMA i da se istih pridržavate.
  • Secret Level Discord server je LIVE! Za više informacija kliknite OVDE

TV Netflix Masters of the Universe: Revelation (2021-)

Teoreticar

Well-known member
Messages
575
Reaction score
691
Points
153
<placeholder>

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam sed odio nisi. Aenean sodales maximus maximus. Maecenas eget ipsum a lectus vehicula sollicitudin ut fringilla diam. Proin blandit enim sit amet magna gravida, a tristique sapien scelerisque. Nulla facilisi. Nullam tempor placerat suscipit. Praesent id efficitur urna. In dolor quam, maximus vitae erat quis, sagittis molestie urna.

Praesent id convallis neque, id accumsan lectus. Donec vehicula molestie fringilla. Vestibulum blandit turpis ut quam fermentum semper quis mattis odio. Integer id feugiat dolor. Nulla mattis molestie arcu eu tincidunt. Suspendisse convallis varius leo quis ullamcorper. Vivamus vitae tellus quis lorem malesuada finibus et quis metus. Integer id risus a justo venenatis venenatis id non mi. Aenean at rutrum odio, aliquet varius erat. Etiam in placerat justo. Nullam congue mattis lacus, non vestibulum diam varius vel. Nam molestie urna vel efficitur bibendum. Nunc tristique risus nunc, sit amet fermentum mauris eleifend ac. Sed sollicitudin bibendum dapibus. Cras faucibus neque in mauris accumsan, in eleifend erat rutrum. Vestibulum sed felis sit amet urna viverra dictum vitae commodo metus.
 

gruja33

OLED brat
Messages
876
Reaction score
3,133
Points
313

Masters.of.the.Universe.Revelation.S01.1080p.NF.WEBRip.DDP5.1.x264-AGLET

Pogledao ovih pet epizoda.
Meni se nije svidelo nista.
Adam izgleda kao luka modric...Tila je kao nabildovana brnabicka,skeletor je ok ali dzokerov glas mu ne stoji nikako.
Crtez mi je suvise castlevania stil mada isti tim manje vise ga radi...Muzika je sranje,king grejskul je camuga i sta znam to bi bilo to od negativnih utisaka od pozitivnih je jedino to sto nisu menjali previse izgled od evil lin ali ostali su manje vise nekako odradjeni ono sablonski cisto preslikani a merman je najjadnije odradjen steta,ocekivao sam bolji setup/
Prica kao prica nije da je i bilo neke specijalne price ali je ok ima neku dubinu...
6/10 od mene kao coveka od 36 god koji je gledao shou kao dete i igrao se sa mastersima...
 
Last edited:

Teoreticar

Well-known member
Messages
575
Reaction score
691
Points
153
He-Man and the Masters of the Universe je bila fantasticna serija, ako uzmemo u obzir da je u pitanju 130 reklama od 20+min za igracke, gde je kompletan plot, karakteri itd, napravljeni kao afterthought, skroz druge ekipe u odnosu na kreatore karaktera.

Revelation, koji je direktan nastavak, ne vidim kako ne mogu isto nazvati masterpiece-om, ako opet uzmem u obzir sa cim su imali da rade.

Bilo je pokusaja da se sredi mitologija i da se odradi full reboot, koji ce imati vise smisla i bolje osmisljen setup. Fanovi ocigledno nisu bili odusevljeni.

I dolazimo do revelation-a koji je direktan nastavak originalne serije (TAS).


Serija je klasican moderan crtani i vise je nego gledljiv. Cak bi preporucio svima koji se secaju originalne TAS da je pogledaju.




Kritika Kriticara Revelation

Dosli smo do punog kruga, konzervativci su konacno ponovo veci assholes od ovih drugih.

Nisam He-Man lore expert, ali najvise kritika je usmereno bukvalno na stvari iz originalnog crtanog sto misle da je Kevin Smith izmislio.
Bukvalno u spici kazu da Teela - ne zna identitet He-Man-a! Majka/Carobnica je bacila magiju na nju da bi zaboravila da joj je cerka. Man-At-Arms ju je celog zivota spremao da bude velik ratnik. Bliska je sa Adom i tretira ga kao (mladjeg) brata. U He-Man-u vidi saborca, nekog kome zivot stavlja u ruke svakodnevno.

Kritikuju je zbog reakcije na kraju prve epizode - Kako je trebala da reaguje?

Ortakinja - stvarno ne znam da li joj je devojka. Meni se vise cinilo da je neko sa kim nema tajne, sto je i komentarisala u vise navrata, posto je bilo ocigledno da joj je Teela sve rekla o proslosti.

Ceo njen subplot je varijacija "Prodigal son returns". Napustanje starog, okretanje novom, vracanje starom mudriji.

Frizura - ja bi to nazvao rebel phase i da je vrlo vrlo inteligentno uradjeno!
Jeva cekam momenat kad ce da uzme staru battle tiaru i da je stavi na glavu!
Tad ce ceo journey biti kompletan.
Klasicna Teela ce se vratiti.


Da li nema He-Man-a i Skeletor-a?
Da u prvoj polovini, prve sezone u nekim epizodama su samo u flashback-ovima.
Da li je fokus na Teela-u? Jeste!
Ali je show oduvek bio assembled cast (da bi prodali vise igracaka).

Mislim da je i vrlo zabavno, da nisu uvek na terenu najjaci likovi.
Skroz drugu perspektivu moze da ima show, kad se ne vrti sve oko ove dvojice.


Ili, moguce da sam postao SJW.
 

voja

Well-known member
Patron
Messages
2,150
Reaction score
2,397
Points
243
od svih novijih pc trendova najiritantniji mi je women empowerment, ne zato sto sad mrzim zene nego jer je tu najvece forsiranje i najbolji slucaj korektnog razmisljanja umesto logicnog. koliko vidim i koliko sam procitao toga ima u novog heman-u tako da cu ga vrlo veroatno preskociti...uzecu da gledam neki anime ili neki stari film, sta god, ima boljih stvari za ubijanje vremena, jbg.
 

Teoreticar

Well-known member
Messages
575
Reaction score
691
Points
153
od svih novijih pc trendova najiritantniji mi je women empowerment, ne zato sto sad mrzim zene nego jer je tu najvece forsiranje i najbolji slucaj korektnog razmisljanja umesto logicnog. koliko vidim i koliko sam procitao toga ima u novog heman-u tako da cu ga vrlo veroatno preskociti...uzecu da gledam neki anime ili neki stari film, sta god, ima boljih stvari za ubijanje vremena, jbg.

Nisi gledao, ali znas da je women empowerment problem u Revelation-u?

I to ovde niko nije spomenuo, ukljucujuci i Gruju koji je imao rasisticke komentare.
Aquatican-i (Mer-Man) zasluzuju bolju reprezentaciju nego sto su je imali i Revelation-u!
I oni su ponosna ratnicka rasa!


Ne treba se toliko baviti pljuvanjem bilo čega to je nebitno, dovoljno je istaći svoj pozitivan utisak. Ja sam pogledao dve epizode i sve mi je izgledalo vrhunski.
Cim vodimo ovu raspravu, ocigledno je da bad press utice, da ljudi uopste nece ni da daju svoje misljenje nakon gledanja vec ponavljaju necije tudje.
 

voja

Well-known member
Patron
Messages
2,150
Reaction score
2,397
Points
243
Nisi gledao, ali znas da je women empowerment problem u Revelation-u?

I to ovde niko nije spomenuo, ukljucujuci i Gruju koji je imao rasisticke komentare.
Aquatican-i (Mer-Man) zasluzuju bolju reprezentaciju nego sto su je imali i Revelation-u!
I oni su ponosna ratnicka rasa!



Cim vodimo ovu raspravu, ocigledno je da bad press utice, da ljudi uopste nece ni da daju svoje misljenje nakon gledanja vec ponavljaju necije tudje.

teela jaca od adama, koji deluje kao seronja, u rangu sa he man-om, njen izgled, ona glavni lik sa drugaricama isto naravno nabildovanim....da li ima women empowermenta u novom he-man-u? da, ima ga, kao sto ga ima danas u svakom vecem filmu, igri ili seriji. da li je to problem? kako kome
 
Last edited:

Teoreticar

Well-known member
Messages
575
Reaction score
691
Points
153
Veći deo posta ti je o tome umesto o tome što se tebi svidelo, to je sve što sam rekao. Neću da obustavljam rasprave daleko bilo

Nisam razumeo sta si hteo da kazes.
Trejler mi se svideo pa sam pokusao da nadjem review-e.
Bas su mi bili off review-i, a posle i vidim da je pocela drama na tomatoes-u itd.

I nisam siguran da ce Netflix rizikovati sa ovoliko drame za S2, pogotovo ako gledanost (opet zbog drame) ne bude dobra.
A, kao sto rekoh hteo bih bar da zavrse ovaj arc sa Teela-om.


teela jaca od adama, koji deluje kao seronja, u rangu sa he man-om, njen izgled, ona glavni lik sa drugaricama isto naravno nabildovanim....da li ima women empowerment u novom he-man-u? da, ima ga, kao sto ga ima danas u svakom vecem filmu, igri ili seriji. da li je to problem? kako kome

U originalnom crtanom nisu imali budzet da crtaju adama kao drugog karaktera, vec su reusovali animaciju od he-man-a.
To je jedini razlog sto Adam izgleda nabildovano.
A, ne secas se i tamo ga proziva redovno.

U novijim varijantama je Adam dosta mladji i sitnije od Teela-e - to je uzeto odatle.


Adam ima magicni mac, a Tila je magicno bice koje se celog zivota pripremao da bude velik ratnik.
Uostalom koliko je zaista nabildovana u odnosu na He-Man-a?
Da "nabildovanija" je od majke.

A Lyn uopste nisam siguran sta joj je true form. Baba?


He-Man je u stvari imao bas prominente zenske likove za to doba, vise od vecine crtanih iz tog perioda.
Treba ipak prodati igracke i devojcicama.
Da su sad napravili She-Ra: Princess of Power, ne znam kakav bi meltdown bio.






....

Izgleda da je He-Man ipak ostavio veci utisak na moje detinjstvo nego sto sam mislio.
Ocigledno jesam fan...
 

Revan

Aldecaldo
Co-founder
Messages
2,768
Reaction score
4,595
Points
373
To je i u startu fascinantno - da nekoga toliko trigeruje sto je zenski lik, koji nema super moci, a ratnik po profesiji usput nabildovan. :D
 

JackRaid04

Deus Ex Manjina
Messages
4,419
Reaction score
5,366
Points
403
Nisam razumeo sta si hteo da kazes.
Ok seo sam sad za komp.


Hteo sam da kažem da kad napišeš da je serija remek očekivao bi makar malo više o tome a manje o kritikama na račun SJW. Al ono nisam shvatio na vreme da je to i poenta posta a ne utisci o seriji mimo toga. Plus pogledao sam samo dve epizode plus Mastersima se ne bavim od prvog osnovne tako da sam baš na off pogledao te dve epizode i nisam trebao ni da se ubacujem, moja grešk...
 

Ultimate God Gohan

Maki Asus
Patron
Messages
2,618
Reaction score
3,154
Points
373
Sad sam odgledao He-mana.Odlican mi je.Sve mi se svidelo osim mozda kraja.I kako su nacrtali Adama to mi malo bzvz(dok su svi ostali likovi extra)
@voja to sto pricas nema nikakvog smisla bas nije tako.Tilu su uradili bas dobro niti je previse nabildovana niti se nesto kurci niti je nesto prejaka.Izgleda ko prava ratnica..ja sam se plasio bice lesbian necega ali nije bilo bar za sad.Slazem se da je Mer-man zasluzio vise i bolje nego sto je dobio u crtanom za sad.Ne kapiram sto se ljudi bune sto nema he mana u prvih pet epizoda prosto ljudi takva je prica pa sta sad?Evo 1 primer kako glavna licnost ne mora stalno biti prisutna..odgledao sinoc Van helsing 5 sezonu i glavna glumica koja je glumila u 4 sezone i bila glavna u zadnjoj se pojavljuje samo na kraju u zadnjih 3ep i kakve to veze ima? sve je to story
 

voja

Well-known member
Patron
Messages
2,150
Reaction score
2,397
Points
243
meni je interesantno da ljudi vide feminizam i taj women empowerment samo u scenama tima avengers "shes not alone", a ne kao nesto mnogo sire...zivimo u vremenu gde su ljudi seli, raspravljali i doneli odluku da se film zove gretel & hansel umesto hansel & gretel, mislim hej...
 

voja

Well-known member
Patron
Messages
2,150
Reaction score
2,397
Points
243
isto ono kada komentarises diversifikaciju pa si automatski rasista...
 

Ultimate God Gohan

Maki Asus
Patron
Messages
2,618
Reaction score
3,154
Points
373
Zaboravio sam da napisem koje bih ja licno stvari izmenio.Prvo bolje da je ovo full reboot nego nastavak..Druga stvar stavio bih da je ovo 3 sezona a ne da ovako krece nastavak ili reboot..Kao nastavak i ko je gledao He mana ok moze ovakva prica da krene odmah ali ko se prvi put upoznaje sa svetom i likovima bas lose ispada
 
Top Bottom