• Molimo vas sve da pročitate PRAVILA FORUMA i da se istih pridržavate.
  • Secret Level Discord server je LIVE! Za više informacija kliknite OVDE

PS2 Kralj konzola - PS2 - igre, vesti, generalna diskusija

Apex

Well-known member
Patron
Reaction score
3,620
PS2 je potpuno zasluženo najprodavanija konzola ikada zahvaljujući kako odličnom PS1 koji je u velikom stilu uveo Sony u industriju tako i neverovatnom library-u igara i broju ekskluziva.
Tome je doprineo i po meni jedan od najboljih dizajna kada su konzole u pitanju ali i činjenica da se konzola proizvodila 13 godina.
PS2.jpg
Godina izlaska: 2000. Slim revizija: 2004.
Osnovne karakteristike: CPU: MIPS R5900 @ 295Mhz (Emotion Engine); 32MB RAM; 4MB VRAM
Storage za igre: DVD-rom; Storage za savegames: Memory Card (8MB); Removable storage: HDD

Može se reći da je u svojoj generaciji PS2 najgore prošao kada je u pitanju povezivanje na HDTV gde je praktično obavezno korišćenje komponentnog kabla kako bi se dobila iole prihvatljiva slika.
Zanimljivo rešenje za igranje igara je oficijelni network adapter + HDD + HD loader (softmod preko memorijske kartice) koji omogućava igranje igara sa hard diska ali kompatibilnost nije baš idealna.
Uz pomoć softmoda moguće je učitavati igre i preko USB-a ali je tu problem mali protok preko USB porta.

Originalni PS2 je mogao da se poveže na internet preko pomenutog network adaptera dok je kod slim modela ethernet built in.
Zanimljivo je da i danas ima homebrew servera pa je moguće igrati neke igre online.

Neke od poznatijih igara za sistem, iako je besmisleno s obzirom na broj dobrih igara:

Gran Turismo 4
Metal Gear 2
Metal Gear 3
Silent Hill 2
Final Fantasy 12
Shadow of the Colossus
Jak & Daxter serijal
Ratchet & Clank serijal
Katamari Damacy
Ico
Okami
Twisted Metal Black
Rez
Odin Sphere
Devil May Cry serijal
God of War 1 & 2
Sly Cooper serijal
Resident Evil 4
Persona 4
GTA Vice City
GTA San Andreas
Kingdom Hearts
Dragon quest VII
Suikoden 3
Rogue Galaxy

Pišite vaše preporuke za najbolje modove, homebrew i sve što čini PS2 upotrebljivijim u HDTV eri da bismo imali to na jednom mestu.

Takođe i ako treba da se doda neka kultna igra koju sam ispustio.

Last edited:

cipak

Let's see...
Co-founder
Reaction score
1,470
Do skoro sam posedovao 4 PS2 konzole dva slima i dva bucka. Skoro sam poklonio jednog bucka sestricu drugog sa netvork adapterom sigurno ostavljam u kolekciji.
Sto se igara tice na listu bih dodao Burnout serijal, Black i naravno FFX po meni vise zasluzuje mesto na listi od XII. Kad smo kod Jrpg igara DQVIII, Suikoden III i Rouge Galaxy se takodje mogu naci na listi.

Undenis

Prime Evil
Co-founder
Administrator
Moderator
Reaction score
8,802
Meni je MGS 3 bila najbolja igra te generacije definitivno, pored toga uzivao sam u GoW 1 i 2, RE4, SH 2 i ostalim mega hitovima ali MGS 3 mi je bas bio nesto posebno! #FUCK KONAMI

s_hyperion

"savant za igre"
Co-founder
Reaction score
5,050
Meni je to bio period kada sam PC-jašio pa sam PS2 totalno preskočio. Bukvalno ništa nisam prešao na njemu. Od multiplatforma što je valjalo sam uglavnom igrao na PC-u, a posle sam na PS3 ili na emulatoru prešao neke ekskluzive, tipa GoW i MGS. Planiram u nekom trenutku da kupim očuvan PS2 i da odigram propušteno.

timemaster

Caelondian
Co-founder
Moderator
Reaction score
3,751
bukvalno ista priča kao zdravko. tek nakon dugo vremena blejanja sa ovim community-jem odlučim da kupim i probam igre na ps2. igrao sat vremena ukupno i nikad više upalio. baš velika šteta

R-Typer

C64 Rulez!!!
Co-founder
Reaction score
279
i ja sam isto pc-jasio u to vreme al brate kad sam video Shadow of the Colossus odmah sam sledeci dan otisao da kupim PS2. Posle God of War 1 i 2 i Katamari Damacy. Pa Shinobi pa Gauntlet. Igre za koje sam mislio da su ostale zarobljene na automatima su i dalje imali svoje moderne nastavke na PS2.

Last edited:

Bojan

Well-known member
Reaction score
2,153
Mene u to vreme gejming bas nesto nije zanimao (na konzolama posebno), tako da sam preskocio sve sto nisu bas najveci hitovi.

Yuka Sakazaki

Princess of Princess Champion
Co-founder
Administrator
Moderator
Reaction score
7,695
What Grunt said. PS2 mi je omiljena konzola, i poslednja konzola koja je u meni budila ogroman hajp. Plus sam je dobio u najgorem periodu zhivota, pa kapiram da je i to uticalo na ljubav ka PS2.

Spidey

Well-known member
Co-founder
Veliki gospodin
Reaction score
1,620
Vise nostalgije imam prema ps1 , ali ne mogu da poreknem da sam uzivao igrajuci ps2. Mislim da je prva igra koju sam probao bila Fatal Frame 2 i da sam tada bio oduvan kako ta igra izgleda. Gomila dobrih igara , bukvalno za svakoga po nesto je moglo da se nadje.

Apex

Well-known member
Patron
Reaction score
3,620
Do skoro sam posedovao 4 PS2 konzole dva slima i dva bucka. Skoro sam poklonio jednog bucka sestricu drugog sa netvork adapterom sigurno ostavljam u kolekciji.
Sto se igara tice na listu bih dodao Burnout serijal, Black i naravno FFX po meni vise zasluzuje mesto na listi od XII. Kad smo kod Jrpg igara DQVIII, Suikoden III i Rouge Galaxy se takodje mogu naci na listi.
Dragon Quest 8 sam dva puta počinjao i dogurao do 20ak sati ali me svaki put smorio, nisam ni kao klinac mogao da pređem preko tog japanskog dizajna neprijatelja da se borim sa želatinom i slično.
Suikoden 3 sam došao do pred kraj igre ali sam se zaglavio a i nikada nisam svario artstyle, po meni korak unazad u odnosnu na dvojku.

cipak

Let's see...
Co-founder
Reaction score
1,470
Kod DQ 8 mi se bas svideo dizajn neprijatelja. Pravi kontrast realnim ili demonolikim neprijareljuma u Wrpg igrama tog vremena. Suikoden 3 mi je bio odlican cetvorka je bila losa, jedina igra u serijalu koju nisam zavrsio. Petica i tactics su mi isto bili odlicni.

Inace za vreme PS1-2 sam imao najviše vremena za igranje. Sreca pa su te konzole imale more vrhunskih igara. Zbog toga su mi one najomiljenije konzole ikada.

Zegota

Well-known member
Co-founder
Reaction score
3,178
Super su ostarile sve te Level-5 igre sa cell shaded grafikom. I sada odlično izgledaju. Jedino je možda Dark Cloud malo rough, jer je sa početka životnog veka konzole. Kidaju i Capcom/Clover igre (Okami, Viewtiful Joe, pa cak i Automodelista), Klonoa 2, Sly, Wild Arms serijal... Ne mogu ni da se setim šta još ima.

A Sony je razbio tada sa hardverom. Backwards compatibility sa dominantnom konzolom iz prethodne generacije, DVD čitač za te pare, vrhunske dev kuće. Plus što su imali toliki install base da je svuda vladala anything goes politika. Sumnjam da će AAA studiji ikada više imati tu slobodu.

Last edited:

vetar

Well-known member
Reaction score
1,724
Sećam se kupujem čipovanu PS2 konzolu uz narezan MGS2 koji negde tada i izašao. :)

Nezaborav

Well-known member
BANNED
Reaction score
2,106
Super su ostarile sve te Level-5 igre sa cell shaded grafikom. I sada odlično izgledaju. Jedino je možda Dark Cloud malo rough, jer je sa početka životnog veka konzole. Kidaju i Capcom/Clover igre (Okami, Viewtiful Joe, pa cak i Automodelista), Klonoa 2, Sly, Wild Arms serijal... Ne mogu ni da se setim šta još ima.
Мислим да Dark Cloud 1 није имао cel shaded графику, само двојка и Rogue Galaxy. DQVIII је већ поменут. Поред тих које си набројао на PS2 са том графиком постоје још и:
Fur Fighters: Viggo's Revenge (мислим да је тај ефекат још и набуџен у односу на DC верзију),
Looney Tunes: Space Race,
Cel Damage (Xbox верзија је наравно боља, мислим да има и култни статус игра)
и Breаth of Fire: Dragon Quarter.

Сигуран сам да је било још таквих игара на двојци али тренутно ми не пада ниједна на памет.

Last edited:
Top Bottom