• Uskoro migriramo forum - više informacija OVDE
  • Molimo vas sve da pročitate PRAVILA FORUMA i da se istih pridržavate.
  • Secret Level Discord server je LIVE! Za više informacija kliknite OVDE

Koji TV kupiti?

Apex

Well-known member
Reaction score
942
Evo uzeo sam kinesku Chromecast kopiju pa da podelim utiske, možda nekome bude korisno.

Uređaj je solidno brljavio sa 7-8 godina starim win 10 laptopom ali je uspeo da se poveže s tim što je tu prenos bio prilično loš iako je u načelu radio. Sa telefona Galaxy S8+ je znatno bolje i video dobro radi sa povremenim manjim artefaktima. Sve u svemu skroz upotrebljivo za neku office upotrebu, čak i lag nije strašan.

Na uređaj se inače kači preko Wi-Fi direct konekcije što je kapiram standard za Miracast. Max rezolucija koju podržava je 1080p iako na kutiji piše 4K. :D

Sve u svemu OK za 1450 din., videću da probam sa nekim novijim laptopom koji ima ozbiljniji Wi-Fi modul da li će možda tada biti cast videa bez greške.

[email protected]

Well-known member
Reaction score
2,289
Sony je zapoceo dodavanje VRR-a na svoje televizore, prvo stize na X900H. Chipset je izgleda dosta star, VRR ce pogorsati izgled slike [oslabljen FALD].

A Linus je najzad napravio snimak o svome PC iskustvu sa 48" OLED-om kojeg je koristio na poslu [najavljivao je ovo par nedelja]. Drzao je 80% light i uvek cetiri prozora uvek u istom snap modu, i naravno dobio je image retention [ne burn-in] koji je bio uklonjen sa pixel refresherom.

Omega

Well-known member
Reaction score
897
Još kad bi napravili da 480p/576p sadržaj preko HDMI-ja uredno radi na X900H.

voja

Well-known member
Reaction score
834
ko ce dati 4000e za ovako nesto pored oleda...cak ni brightness nije veci.

Maxa

drveni advokat
Staff member
Co-founder
Administrator
Moderator
Reaction score
1,857
a bilo je "ne žuri mi se" dok je trajala akcija :p

voja

Well-known member
Reaction score
834
koliko vidim na eponudi i dalje ima da se uzme za oko 160k

jovcov

Nephalem
Co-founder
Reaction score
1,306
Poručen i plaćen C1 65", s obzirom koliko traje ova odiseja ne usuđujem se da kažem da sam ušao u OLED kastu dok ga i fizički ne vidim u svom stanu. :)
Haha bice to sve kul. Welcome to the club.

The Place were you can be free
Join us in Club OLED
Come together