• Molimo vas sve da pročitate PRAVILA FORUMA i da se istih pridržavate.
  • Secret Level Discord server je LIVE! Za više informacija kliknite OVDE

Košarka (Euroleague, NBA, ABA liga itd...REPREZENTACIJA i takmičenja)

rodilo

Velibor
Co-founder
Messages
1,982
Reaction score
4,309
Points
333
Bolji mi je bio Šarenac pre nego što je počupao unibrow, više se drao.
 

2CR4ZY

Forumski Apotekar
Messages
6,938
Reaction score
6,054
Points
553
Finska koju smo mi rasturili u grupi, izbacila Hrvatsku sa prvenstva sa 8 razlike.
 

2CR4ZY

Forumski Apotekar
Messages
6,938
Reaction score
6,054
Points
553
Bas ruzna utakmica, nismo postojali u odbrani, i opet ni u odbrambenom skoku, nismo branili sut za 3, italijani jednostavno prebrzi za nas, radili su sta su hteli.
Nismo uspeli u napadu nista da iskreiramo, Micic prvi tezak protivnik i nestao, ne ume nista da kreira, ubacio koju trojku i to je sve, Jokic pomoz boze, on i uradi ponesto, ali slabo ga koristimo, posalje nam zicer pod kos, a mi ne umemo da damo kos, ne znamo da ga koristimo.
Jednostavno prvi tezak protivnik i nestala nam odbrana, nestao nam napad, nestali nam igraci, nestao Micic, Milutinov nije postojao, Guduric nikad nije postojao, da ne nabrajam dalje, jedino je Jokic igrao, sto skokovima, sto kreacijom, kad Jokic nije u igri, nas napad ne postoji, znaci nasi igraci ne znaju sta da rade u napadu kad tu nije Jokic, to se desava i u Denveru.

U zadnjoj cetvrtini Pesic je previse dugo drzao Jokica na klupi, cim smo krenulli da gubimo, morao je odmah da vrati Jokica, nije to uradio, to je uradio kad smo gubili 9 razlike, a Jokic je morao mnogo duze da igra, kao Doncic i Janis sto se zrtvuju za svoju reprezentaciju.
Opet nas ubise italijani trojkama, i ovaj nas najjaci sastav (minus Bogdanovic).

Bez agresivnosti smo bili i energije, italijani mnogo agresivniji od nas.

Cim je njihov trener izbacen sa utakmice, oni su prakticno imali pobedu, jer smo drzali razliku zahvaljujuci njemu, koji nas je drzao u igri silnim tehnickim faulovima.

Inace ovo je bila utakmica ko ce vise da prebije Jokica, tukli su ga svi iz prve petorke, a onda se njihov trener okrenuo ka klupi i pitao:

- ko oce sledeci da tuce Jokica?
- ja
- pa ajde ulazi, sta cekas

i tako 10 minuta i onda italijanski trenere opet pita klupu:

- jel ima jos neko ko nije tukao Jokica ili ste svi?
- ja nisam, ali necu
- ma sta neces, ulazi unutra i tuci!

Razbise nas italijani nema sta, od redovne musterije, do nocne more.

Sta mozemo ubuduce da uradimo? da zadrzimo sta valja, a sta ne valja da zamenimo, recimo da pokusamo sa ovakvom petorkom:

1. Jokic
2. Micic
3. Bogdanovic
4. Pokusevski
5. Nikola Jovic
 

Ashitaka

Well-known member
Messages
1,326
Reaction score
3,951
Points
283
Eto ga onog cega sam se bojao... Italijani bolji, kenjalo ih jeste ali su bili konkretniji i mnogo bolja kretnja. Nasi losi u odbrani pogotovou odbrani za 3... 80% njihovih pogodjenih trojki su bili sami na liniji za 3... Bem li ga. Sve u svemu bolji Italijani danas.
 

2CR4ZY

Forumski Apotekar
Messages
6,938
Reaction score
6,054
Points
553
Sve u svemu, losi smo i dalje, samo nas laka grupa zavarala da znamo nesto... i sve u svemu nista bez Bogdanovica...
 

Solid Snake

Well-known member
Messages
496
Reaction score
1,364
Points
203
Иако смо већи део утакмице водили, све време сам осећао зебњу јер су Италијани са много више енергије играли, агресивно, без грча, за разлику од нас. Остајали су сами на шуту за 3 и углавном погађали, улазили нам под кош, скакали у нападу после промашаја. Код нас чим уђе друга постава, разлика се смањивала. Конфузија, без идеје, усиљени шутеви, тројке очајно. И на крају су нам пресудиле три везане тројке Италијана. Џабе свих пет победа у групи кад ти се лош дан намести у најважнијој утакмици кад се нема права на кикс. Много ме боли ово, и мало је рећи да сам разочаран. 20 година чекамо злато, и ко зна колико ћемо још... 😓
 

2CR4ZY

Forumski Apotekar
Messages
6,938
Reaction score
6,054
Points
553
Iskreno i obzirom na situaciju zadnjih godina, ja bih pevao i za bronzu, jer bi znao da je i to iznad nasih mogucnosti, da smo dosli do polufinala, ja bih rekao da sam zadovoljan.
Mora se psihicki raditi sa nasim igracima i sta da radis kad te biju, uvek kad nas prebiju, izgubimo tekmu, e pa posto nece sudije da nas zastite, onda moramo da naucimo kako da se nosimo sa time.
 

Chodex

I'm a ghost!
Messages
2,104
Reaction score
3,187
Points
323
Ko bi rekao? Od kosarsaskog mentaliteta gde su nam reprezentacije igrale najbolje kada je najteze postali smo prosek. Nakon Kine 2019. isto se ponavlja i sada. Okliznuli smo se na prvom stepeniku nakon dominantno odigrane grupe. Micic nula, Guduric nula, Lucic nula. Odbrana uzasna, Od prvog dana pricam (i statistika potvrdjuje) da smo ekipa koja na ovom Eurobasketu protivniku dozvoiljava najvise suteva za 3. Unistili su nas trojkama, Velika sramota, mnogo sam tuzan
 

2CR4ZY

Forumski Apotekar
Messages
6,938
Reaction score
6,054
Points
553
Jbg od raspada Jugoslavije i mi se postepeno raspadamo, vidi Sloveniju gde je sad... zamisli kakva bi to repka bila kad se pomesa najbolje iz Srbije, Slovenije, Hrvatske, Bosne i Crne Gore... mi vremenom umesto da rastemo, mi se smanjujemo...
Sale Djordjevic nas je malo drznuo sa bese dva srebra i to je to, u dupe da ga ljubimo, iako se i dalje ne slazem sa njegovom odlukom, da Birca bude u startnih 5, a Jokic na klupi i cetvorka, to mu jedino ne oprastam, ali smo tad bar imali uspeha i odbranu, tako je bilo do prvog neuspeha, mislim da smo ga rano oterali.
 

vetar

Well-known member
Messages
1,043
Reaction score
1,759
Points
253
Ko pičke su igrali, nisu smeli da šutiraju za 2. poena celu 3. i 4. četvrtinu, ne znaju šta će sa loptom i onda daj za 3. poenta.

Ne mislim da smo loš tim, jedino smo imali lošu utakmicu, naša velika žalost što nismo imali ni jednu jači reprezentaciju u grupi.
 
Last edited:

Chodex

I'm a ghost!
Messages
2,104
Reaction score
3,187
Points
323
Ove Italijene bi sutra dobili 20 razlike. Ma bre da igramo 5 utakmica, dobili bi ih 4/5. Los dan kada nije sme da se desi. Bas su mi sjebali dan i sutrasnji jebeni radni ponedeljak
 

2CR4ZY

Forumski Apotekar
Messages
6,938
Reaction score
6,054
Points
553
Ne bi, Italijane smo jedva i skoro na pripremnoj dobili.
Italijani su jaki i ne ležu nam.
Jeste nam ovo bila loša tekma, ali razlog su oni.
Kad ne možemo sa njima zamisli šta bi nam Slovenija i Grčka uradila, Francuska, Nemačka itd.

Mi smo loši, igramo dobro samo protiv lakih ekipa, nemamo igru.
 

vetar

Well-known member
Messages
1,043
Reaction score
1,759
Points
253
Ne bi, Italijane smo jedva i skoro na pripremnoj dobili.
Italijani su jaki i ne ležu nam.
Jeste nam ovo bila loša tekma, ali razlog su oni.
Kad ne možemo sa njima zamisli šta bi nam Slovenija i Grčka uradila, Francuska, Nemačka itd.

Mi smo loši, igramo dobro samo protiv lakih ekipa, nemamo igru.

Dobro ne treba preterivati, dobar smo tim iako ima jačih, ne treba zaboraviti da smo od jačih dobili skoro Grčku i Tursku u kvalifikacijama za SP.
 

2CR4ZY

Forumski Apotekar
Messages
6,938
Reaction score
6,054
Points
553
To su bile manje bitne utakmice, ovo sad gde je bilo najbitnije, pokazali su nam gde smo, tako da se ne slažem da je ovo "jedna loša utakmica" već loše igramo, nemamo igru, a preterivanje je ono što je reko Čodi da bi sutra dobili Italijane 20 razlike, i sa 4/5 pobeda, a jedva ih dobismo i u pripremnoj, i to nekim čudom pri kraju tekme ih stigli, a oni vodili fazon 15 razlike.

Tako da ne, nije ovo jedna loša tekma, već je ovo prvi jak protivnik, koji nam je pokazao koliko smo zapravo loši.

Mi smo ti sampioni grupne faze i pripremnih utakmica.
 

Apex

Well-known member
Patron
Messages
2,547
Reaction score
3,657
Points
373
Jesmo loši al' sam se smorio ko bulja, još smo se nadobijali gratis poena na tehničke i razvale nas i tako...
 

2CR4ZY

Forumski Apotekar
Messages
6,938
Reaction score
6,054
Points
553
Uzas, sad se pitam kako bi prosli da smo imali jacu grupu, ovo nam def ne lezi, jer tako je bilo i na SP, laka grupa = brza eliminacija...

Ko pičke su igrali
Guduricev strah se prosirio na ostale :D
 

Chodex

I'm a ghost!
Messages
2,104
Reaction score
3,187
Points
323
Lako je biti sada general posle bitke. Opravdan je bio moj strah ovog prvog nokaut meca. Sigiran sam da smo uspeli ove italijane da preskocimo uzeli bi zlato ali avaj...Jos jednom se pokazalo da napad donosi pobede a odbrana trofeje. Ne znam koji je razlog onako lose igre u odbrani. Nismo imali igraca koji ce da pogodi kada ostale ne ide. Igraca koga sam najvise psovao od pocetka ovih reprezentativnih akcija je Guduric. Nekada sam mislio da ce izrasti u vrhunskog igraca, ali na zalost ostade prosek. Micic isto podbacio. Ne znam, nisam pametan...
 
Top Bottom