• Molimo vas sve da pročitate PRAVILA FORUMA i da se istih pridržavate.
  • Secret Level Discord server je LIVE! Za više informacija kliknite OVDE

Xseries PC Hi-Fi RUSH

DieH@rd

Well-known member
Real Journalist
Messages
6,673
Reaction score
9,480
Points
453


Xbox i njihov japanski studio Tango Gameworks (Evil Within 1 i 2, Ghostwire Tokyo) su nas sve iznenadili sa premijerom potpuno nove akcione igre sa elementima muzičkih ritam igara Hi-Fi RUSH!

Ovaj vizuelno upečatljivi naslov nas stavlja u patike Chai-a, tinejdžera željnog slave rock sveta koji tokom operacije biva nadograđen sa nedozvoljenim objektom – njegov audio player prepun odlične muzike mu biva spojen sa srcem, terajući ga da sve svoje akcije radi u skladu sa ritmom muzike koja je trenutno aktivna.

Hi-Fi RUSH se već sada može kupiti na PC i Xbox Series X/S platformama za svega 30 dolara/evra (uključujući i PC digitalnu radnju Steam), ali pošto je napravljena od strane internog Xbox studija, ovaj naslov je naravno i dostupan besplatno svim pretplatnicima Xbox Game Pass servisa.

Source
 

Bojan

Well-known member
Messages
1,122
Reaction score
2,305
Points
353
Odigrao sam prvi nivo i za sada bas deluje zanimljivo.
Svidja mi se sto i dashevi mogu da se rade u ritmu, sigurno cemo vidjati ludacke prelaske.
Izgleda dobro, radi odlicno i sto je najbitnije, nema shader compilation problema (za razliku od Ghostwire-a).

 

Chodex

I'm a ghost!
Messages
2,104
Reaction score
3,187
Points
323
opaa...presao prvog bosa. Za sada vrlo dobro

 

Chodex

I'm a ghost!
Messages
2,104
Reaction score
3,187
Points
323
Usao sam danas misleci da odigram desetak minuta ali 3 sata prodjose za cas. Borba u kombinaciji sa muzikom izaziva osecaj euforije u pojedinim trenucima. Igra je bas osvezenje na pomalo uspavonoj gaming sceni. Goty materijal definitivno.
 

Maxa

štaćukuću
Co-founder
Administrator
Moderator
Messages
4,514
Reaction score
6,896
Points
453
Usao sam danas misleci da odigram desetak minuta ali 3 sata prodjose za cas. Borba u kombinaciji sa muzikom izaziva osecaj euforije u pojedinim trenucima. Igra je bas osvezenje na pomalo uspavonoj gaming sceni. Goty materijal definitivno.
čokile, sledeće na listi je metal hellsinger :D
 

s_hyperion

"savant za igre"
Co-founder
Messages
2,771
Reaction score
5,115
Points
513
Vidim da ništa nisam napisao, a odavno sam prešao igru.

Igra je generalno vrlo dobra, samo imam osećaj da je malčice prehajpovana, što je možda i očekivano jer je iznadprosečna igra koja se pojavila niotkuda, od strane izdavača od kojeg se ni u ludilo ovako nešto moglo očekivati 😄


Borba nije previše komplikovana. Tu je standardni repertoar light i heavy napada + grapple + dodge + parry, i kasnije assistovi, verovatno nisu hteli previše daleko da idu sa tim s obzirom da mora da se vodi računa i o ritmu. Postoji određeni stepen slobode, mada nema puno varijacija. Potrudili su se da se kroz skoro svaki nivo dobije nešto novo, potezi ili asistovi, ali sem parryja, ništa previše bitno. Rekao bih da igri fali neka offset mehanika iz Bayonette jer postoje posebni finisheri na kraju combo-a, a kada se u kasnijim nivoima zakuva situacije, retko kada mogu da se izvedu.
Ono što mi se ne sviđa (kao što mi se nije svidelo sa colour coded neprijateljima u Ninja Theory DmC-u, ili shield kulama u Bayo 3), je što vole da trpaju protivnike koje ne možeš da udariš dok im prethodno ne makneš neki štit što forsira da prekineš flow borbe zbog toga. Mislim, moguće uglaviti to i da izgleda tečno, ali još nisam naišao na zabavnu implementaciju toga. Najgore je kada se u kasnijim nivoima istovremeno u borbi pojave sve tri varijacije takvih protivnika pa moraš tri različita specijala da koristiš da bi mogao sve da ih ubiješ.
Osim toga, bossovi mi nisu bili nešto posebno, a neki su mi bili i potpuno konfuzni za borbu, pogotovo Rekka i neka robotska ptica, priznajem da nisam imao pojma šta radim sa njima. Ipak, izvukli su se sa poslednja dva jer su zabavni.

Van borbe se jure collectables i upgradeovi. Ponoviću istu zamerku kao za Bayo 3, igra ima previše praznog hoda između borbi, samo mislim da je ovde to još i gore jer igra nije toliko otvorena. Najveći problem igre je što se daleko najveći deo vremena provodi van borbe. Istina, lepo je sve dizajnirano, ima nekih simpatičnih interakcija sa npc robotima, čak i par malih side questova, ali ga preteraše. Čak i taj lep dizajn ume da bude problem jer je sve na ekranu previše "busy" i onda posle nekog vremena postaje teško za gledanje jer pokušavaš da razaznaš šta može da se udari, a šta ne, šta je prolaz, a šta nije... A mora to da se radi jer su upgradeovi bitni. Doduše, kao i u Bayo 3, u kasnijim prelascima ovo postaje manji problem, mada i tada mora da se malo gubi vremena na istraživanje jer postoje neke post game bonus stvari.

Na kraju, priča i ceo vajb igre su mi vrlo pozitivni. Kjut pričica, simpatični likovi, a humor uglavnom nije iritantan što je podvig samo po sebi. Muzika je super. Nema puno licenciranih pesama, ali su jako dobro uboli momente kada će da ih koriste.

Neki konačni utisak, 8-8.5. Ako se uzme u obzir cena, možda i više. Rekoh negde ranije, treba industriji više ovakvih igara srednjeg budžeta. Možda je ovo čak i idealan način da se takve igre puste u prodaju, samo pokažu i BAM "available now!", samo je naravno potrebno dosta vere u koncept i kvalitet igre da bi je tek tako pustili, a to već ne može svako da izvede.


Na kraju, neću ovo da navodim kao manu, već kao neko moje razmišljanje. Ritmičke igre nisu ništa novo, samo se svaki nekoliko godina neko seti da ih uglavi u žanr gde se ranije nisu pojavljivale. Skoriji primer, Metal Hellsinger, mada nije prvi put da se eksperimentiše sa FPS-om. Moram da primetim da ovakve igre obično ne idu dalje od bazične ideje da se udara jednoličan ritam tokom celog njihovog trajanja. Nekad malo promene brzinu između nivoa, ali to je to. Možda previše očekujem ne samo od igre, nego i od prosečnog igrača jer developeri obično žele da usklade igre prema njima, ali se nekako uvek nadam da će malo da prodube taj koncept. Da soundtrack u nekom trenutku krene da varira, ili da postoji neki specijalni potez koji će da zahteva neki komplikovaniji ritam, neka sinkopa, promašeni beat, itd. Ovo ne ide dalje od light na svaki otkucaj, heavy na svaki drugi, i to je to. Kažem, verovatno je previše, ali moglo bi da se uglavi u okviru nekog posebnog challenge ili very moda.
 
Last edited:

DieH@rd

Well-known member
Real Journalist
Messages
6,673
Reaction score
9,480
Points
453
Danas je prva godisnjica igre, novi PC patch je izmedju ostalog doneo podrsku za PlayStation ikonice i Dualsense Adaptive Trigger-e.

Malo po malo, sve vise tragova ima da ce igra uskoro biti portovana van Xbox ekosistema.



Hibiki_Screenshot_2024.01.25_-_17.50.26.96.png


Hibiki_Screenshot_2024.01.25_-_17.50.36.49.png
 

Revan

Aldecaldo
Co-founder
Messages
2,789
Reaction score
4,625
Points
373
A još uvek nije razbijena :(

Druuuže...
Ima je na Game Passu (PC), dve nedelje dodju $1. Naravno da je besmisleno trositi vreme i resurse na njeno razbijanje.
 
Last edited:

DieH@rd

Well-known member
Real Journalist
Messages
6,673
Reaction score
9,480
Points
453
Plava i crvena boja su identicne sa oficijelnim PlayStation i Nintendo bojama.

Samo se ceka kada ce biti shadowdrop, verovatno pre kraja kvartala posto ovakva vest o podrsci 3rd party izadnja moze malo [pozitivno] da utice na cenu MS deonica.
 
Top Bottom