• Molimo vas sve da pročitate PRAVILA FORUMA i da se istih pridržavate.
  • Secret Level Discord server je LIVE! Za više informacija kliknite OVDE

Fitness

jovcov

Nephalem
Co-founder
Messages
2,109
Reaction score
4,431
Points
473
Planiram da uzmem neki pametni sat, prvenstveno radi merenja pulsa i ostalih metrika prilikom sporta/trčanja.
Imate li neku preporuku, trenutno su mi u fokusu

Garmin forerunner 245
i
Garmin forerunner 235

Ali može i neki drugi, skoro sam krenuo da gledam, tako da cenim bilo koji savet.

U suštini OLED i takve ludnice me apsolutno ne zanima. Voleo bih da ima GPS ako može, ali pre svega bih voleo da ima dugu i jaku bateriju. Kada to kažem, naravno ne mislim da traje 24h non stop GPS ultra trail maraton :D Nego, recimo da traje ~2 nedelje sa jednim punjenjem, ako se ide 2 3x nedeljno na trčanje i još neki sport indoor (kada se ne meri GPS). Šta mislite, da li može da se nađe nešto takvo, a da nije skupo kao pojedini automobili :D 100-300e, šta ja znam... I naravno, vidim da je kp dosta jeftiniji nego po prodavnicama. Videh i trkačka berza na FB-u, pa i tu ispratim pomalo.
Ja imam forerunner 245 music. Koristim ga oko 7,8 meseci. Dosta je precizan, baterija drzi dugo, cak i sa treninzima. Ne znam tacno koliko je to dugo, ali ne razmisljas o bateriji u sustini :D
Koristio sam ga za trcanje uglavnom, malo plivanje, kajak i bajs. Ova ekipa sa kojom treniram uglavnom ima isto garmine u slicnom rangu ili boljem.
Nije smart watch, kao samsung i slicno, senzori i gps su dosta precizniji, izdrzljiv je, nema touch, samo dugmice, ekran je neki cudan lcd. Sija fino na dnevnoj svetlosti. Jako kul, ne treba ti svetlo uopste, sto je jace sunce bolje se vidi :D

1644586938397.png


Imas onaj njihov connect za telefon, tu pratis svoje treninge, imas app store za appove(placene i free) za trening, skinove, muziku... Podrzan je spotify i deezer da znam, verovatno jos ponesto, ali nisam istrazivao. Trcao sam jednom samo sa muzikom, sluske vezujes preko bt, dosta skrati bateriju ako koristis i muziku i gps, isto tako imas 3 ili 4 nivoa preciznosti gpsa uz jos par senzora, to isto skracuje bateriju sa vecom preciznoscu.

Ne znam sta bih ti jos rekao, ali ako si neki rekreativac, ovo ce ti zavrsiti posao.
 

Ultimate God Gohan

Maki Asus
Patron
Messages
2,632
Reaction score
3,176
Points
373
Ja mogu da preporucim samsung watch active 2 koji sam imao odlican je za merenje pulsa.za fitnes ga nisam koristio tako da ne znam nista o tome da ti kazem.da dodam jos da je lagan i udoban
 

nelex

Well-known member
Messages
1,183
Reaction score
2,531
Points
203
Hvala ljudi, ovakav info mi je trebao :) Iz prve ruke. Videcu na sta naletim ovih dana pa cu da uzmem nesto. Ako mi se ne svidi, uvek moze da se proda.
 

VoivodBG

nerealni elitista
Messages
4,226
Reaction score
6,417
Points
553
Krenuo sam ponovo u teretanu, uglavnom bih gledao youtube klipove i tražio slične sprave da bih radio vežbe bez ičije pomoći i naravno posle mesec dva i zbog čudnih radnih vremena od pređašnjih poslova odustajao u nekom momentu. Ovog puta sam se odlučio da probam nešto drugačije, a to je da uzmem trenera, jeste skuplja varijanta, ali mislim da je mnogo bolje kada možeš da prođeš sijaset vežbi i da te on nadgleda u početku dok se to sve ne nauči.
Ne znam kako da opišem ovo posle 6 odlazaka od početka meseca, kao agoniju, patnju, alii miislim da ću da istrajem na duže staze jer u pitanju dobrobit za moje zdravlje. Uzeo sam da skinem još dodatno kilažu i da vidim da ispravim ramena (posao u kancu i fotelji i gejming su pakao današnjice, svi ćemo biti krompiri!) i što bi Maxa rekao pakaleo je za sada jer osećam mišiće koje pre nisam osetio.
 

stale

Crni vojvoda
Co-founder
Administrator
Veliki gospodin
Messages
736
Reaction score
1,121
Points
203
Samo jako I samo basic vežbe, da nastrebas to dobro. Doduše verovatno će ti trener nešto već smisliti. Dosta ljudi se kune u starting strength i varijacije. Ako kad krenem opet u teretanu definitivno cu probati program
 

drablj

Well-known member
Messages
111
Reaction score
231
Points
103
malo je zamrla tema, a nemam sta drugo pametno da napisem.
ove godine sam na nogama presao oko 4000km (trening+setnja, solidna duzina) i plivao oko 50km letos (cisto da se ne ulenjim). lepo vreme je prvi put dozvolilo da treniram sredinom novembra. osecao sam se jako zadovoljno i srecno. ljudima sam i dalje specijalac zato sto ovo volim :) . kopulise mi se za njihovo misljenje kao i uvek :) .
 

VoivodBG

nerealni elitista
Messages
4,226
Reaction score
6,417
Points
553
Evo da udelim jedan koristan kanal, pre nego što sam otišao u teretanu pređašnjih godina sam ga uzeo kao dobru referencu za razne vežbe po kući, i dosta je pomogao. Ima za sve nivoe od početnika do nekih poprilično teških vežbi. Imaju čak i app koji je mislim besplatan. Tako da ako nekoga mrzi da ide u teretanu i više voli da vežba unutar svojeg doma, ovo će odlično da legne. I pride volim mentalitet trenera Kozaka i njegove ženice, totalno je drugačije od tog momenta gde neko mora da vrišti na tebe i da te loži, oni ovde poput odličnih pedagoga ti daju vetar u leđa smirenim i staloženim glasovima i na kraju to ispadne najbolja kombinacija. :)

 

mozzribo

Well-known member
Messages
800
Reaction score
1,599
Points
283
Što se tiče aplikacija, preporučujem sledeće.

Za teretanu (i šire) je daleko najbolji Hercules. Ima neke rutine već nameštene out of the box, ali to je manje bitno. Dozvoljava ručno unošenje bilo kakvih vežbi i programa (mogu da se unose i vežbe mimo teretane, kao street workout ili joga). Meri vreme (i javlja kada ističe), serije, težine i sto drugih stvari. Iako košta 10€, ima deset dana probnog vremena. Jedna od mojih najboljih investicija što se aplikacija tiče.

Za jogu je najbolji Down Dog. Kada nisam za unapred spremljenu rutinu, sa ovom aplikacijom mogu tačno da naštelujem za šta sam raspoložen i ona mi ukombinuje nešto veoma prijatno ali i izazovno. Odlična stvar, iako je na pretplatu. No, često su popusti (pa i sada) i izađe poprilično jeftino.

I na kraju Gym of Tomorrow, koju inače razvija srpski tim. Iako pruža neke programe za vežbu, ono gde sija je prikazivanje aktivacije mišića kod raznih vežbi. Probao sam bukvalno više od 20 sličnih (sve preloše i papreno naplaćeno) dok nisam naleteo na ovu (za sada) besplatnu, odličnu aplikaciju. Jedini mana je što nema puno vežbi i većina je za teretanu.
 
Top Bottom