• Molimo vas sve da pročitate PRAVILA FORUMA i da se istih pridržavate.
  • Secret Level Discord server je LIVE! Za više informacija kliknite OVDE

PS3 X360 PC F.E.A.R Trilogy

Undenis

Prime Evil
Co-founder
Administrator
Moderator
Messages
4,938
Reaction score
9,056
Points
553
Developer : Monolith Productions
fear-live-action-adaptation-2018.jpg

Day 1 Studios
Timegate Studios
Publisher : Vivendi Games (2005- 2007)
Warner Bros (2009-present)
Genre: Horor FPS
Platforms: PC, PS3,X360











Fear, je serija video igara iz prvog lica koje je razvio Monolith Productions. Postoje tri glavne igre, F.E.A.R. , F.E.A.R. 2: Project Origin i F.E.A.R 3 sa dodatnim paketima proširenja. F.E.A.R., F.E.A.R. Tačka ekstrakcije i F.E.A.R. Perseus Mandate objavio je Vivendi Games putem Sierra Entertainment, dok je ostale igre objavio Warner Bros. Interactive Entertainment. Serijal je poznat po svojoj horor atmosferi fenonomenalnom gunplay-u i glavnoj antagonistkinji Almi Vade.

fear2_review.jpg
Igre se uglavnom vrte oko F.E.A.R. tima (First Encounter Assault Recon) koji se bori protiv paranormalnog entiteta, Alme Vade, mlade psihotične devojke na kojoj je eksperimentisao i koju je zatvorio Armacham Technologi Corporation. Alma postaje moćan psihički entitet ispunjen besom i nezasitom zeljom za jos krvi. U prvoj i trećoj igri igrač je Point Man, tihi protagonista i član F.E.A.R jedinice. Drugi lik koji se može igrati je Michael Becket, član Delta Force-a. Svaka igra ima drugačiji cilj, ali istu glavnu fabulu: Pronađite i neutrališite Almu Vade pre nego što u svom bespuću besa razdere stvarnost.



Igra je pohvaljena po izlasku jer je inteligentan i izazovan AI usvojen za vojnike. U stvari, uprkos mnogim naknadnim inovacijama, AI F.E.A.R. još uvek se u nekim krugovima smatra nekim standardom za pucacine u prvom licu. Verovatno ono što pokreće ovo je zanimljiva ravnoteža između autorske namere programera i dizajnera, zajedno sa brzim igranjem koje dolazi iz fleksibilnog AI NPC-a. Ove dizajnerske odluke su pomogle da se i dalje oseća sveže i uzbudljivo igrati i 16 godina kasnije.






Media
20210523023256_1.jpg20210523023822_1.jpg
20210523024750_1.jpg





fear-logo.jpg
 

JackRaid04

Deus Ex Manjina
Messages
4,419
Reaction score
5,368
Points
403
Ja nisam ni znao za taj nastavak, što je čudno, mada moguće je i da sam video i kao ma kakav Perfect Dark igram Fear itd...


Al bez zezanja FEAR kec mi je jedan od najboljih FPS ikad, meni lično veliki game changer tada akcije iz prvog lica...Nisam se od N64 pucačina toliko pogubio sa nekom igrom, prelazili smo je u krug mesecima ja i par ortaka.
 

Undenis

Prime Evil
Co-founder
Administrator
Moderator
Messages
4,938
Reaction score
9,056
Points
553
Ja nisam ni znao za taj nastavak, što je čudno, mada moguće je i da sam video i kao ma kakav Perfect Dark igram Fear itd...


Al bez zezanja FEAR kec mi je jedan od najboljih FPS ikad, meni lično veliki game changer tada akcije iz prvog lica...Nisam se od N64 pucačina toliko pogubio sa nekom igrom, prelazili smo je u krug mesecima ja i par ortaka.
Fear kec je i dan danas domaći zadatak za 90% fps igara. Onakva akcija i onaj AI je ludilo igrao sam mozda pre 2 godine i dalje se dobro drzi. Recimo da je to jedna od retkih fps igara koje zasluzuju kvalitetan rimejk/remaster tretman. Naravno samo kec.

I da ne zaboravim fenomenalni 3D zvuk koji je radio preko pokojnog Direct Sound api-ja.



Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 

cipak

Let's see...
Co-founder
Messages
629
Reaction score
1,509
Points
233
Nisam neki ljubitelj zanra ali FEAR je igretina AI sabija. Rimejk/remaster bi mi lego ko budali samar.
 

Undenis

Prime Evil
Co-founder
Administrator
Moderator
Messages
4,938
Reaction score
9,056
Points
553
Ne mogu da nadjem dokumentarac o Fear developmentu, bio je intervju sa nekim profesorom koji je radio poseban ''AI'' za igru koji se posle lepio kao neki layer, zapravo ceo Fear AI je bio experiment nekog fakulteta koji su developeri uzeli pa ono sta bude :D Dokumentarac je bas mator secam se da sam ga gledao u nekoj 360p rezoluciji na Youtube-u
 

JackRaid04

Deus Ex Manjina
Messages
4,419
Reaction score
5,368
Points
403
U Remasteru bi svakako devojčicu valjalo izbaciti, prošao je J-Horror Fad. Neka trepne samo svetlo i dosta.
 

Undenis

Prime Evil
Co-founder
Administrator
Moderator
Messages
4,938
Reaction score
9,056
Points
553
Vi ste krivi za ovo.

Capture.JPG

Kad smo vec kod Fear-a, treba obratiti paznju na ovaj projekat koji je jos uvek u razvoju.



Edit 2. Neverovatno igra iz 2005-te ima nativnu podrska za Ultra Wide monitor. Svaka cast domacini.

20210523022737_1.jpg20210523023256_1.jpg
 
Last edited:

timemaster

Caelondian
Co-founder
Moderator
Messages
1,822
Reaction score
4,038
Points
433
2007. sam prvi put igrao FEAR 1 i bila mi je mnogo strasna igra. kasnije je to preslo u pravo napucavanje, ali pocetni tripovi su mi dobro uterali strah u kosti :D Dvojku sam kasnije igrao, secam se samo da sam uzivao u mehanici, ali nesto price se i ne secam (pitanje je i da li sam je pratio).

Zahvaljujuci SL ekipi koja je pre nekih 6 meseci pominjala FEAR, instalirao sam igru opet. I dalje je mehanika na zadovoljavajucem nivou, AI je taman za to vreme, mozda cak i napredniji, ovog puta mi igra nije bila strasna, jump scare-ovi su bili na ociglednim mestima i ne tako prejaki. Ovu igru bih opet igrao samo da upalim slow mo i da gledam kako meci zuje kroz vazduh :D
 

Ace

Well-known member
Messages
589
Reaction score
913
Points
203
Odigrao sam keca i dvojku po prvi put pre neku godinu kada mi je crkla grafička, bio sam na integruši duži period pa sam igrao igre koje sam propustio da odigram u vreme njihovog izlaska.

Kec je vrhunska igra, grafika i dalje super (mogu da mislim kakav je tek utisak ostavljala 2005. godine), specifična atmosfera, sočno slowmo napucavanje dok je dvojka prebacila fokus na akciju i izgubila deo identiteta u tom procesu. Zapravo, jako su me podsetile na Crysis 1 i 2, takva je otprilika razlika između keca i dvojke u kvalitetu i samom gejmpleju.
 

eufrat

The Mandalorian
Co-founder
Messages
2,241
Reaction score
3,612
Points
373
Jednog ortaka sam tad vratio u video igre. Počeli smo FEAR i on je posle pola sata bio u fazonu : Ja nisam znao da su igre stigle na ovaj nivo...zadnji put igrao SNES...Sad uredno pegla PS4 skuplja za peticu itd
Indirektno si počinio dobro delo :) Možda ne po njegov novčanik, but still!
 

Super Simke 64

Well-known member
Messages
629
Reaction score
784
Points
203
Kako li bi tek reagovao da si mu tada pustio Half-Life 2 :)

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 

JackRaid04

Deus Ex Manjina
Messages
4,419
Reaction score
5,368
Points
403
Sećam se kako sam ja reagovao kad su pustili onaj demo u Outer Space, ako je tad i dalje postojao ili je bila neka druga PC/ Gaming emisija. Mada verovatno jeste sećam se da sam tu video i onaj tizer za MGS3 gde sprdaju Splinter Cell???

Verovatno svi znaju na šta mislim al kad već pominjem....



Što se tiče MGS 3 pomešao sam, taj koji pominjem je valjda za MGS 4.

Išao je ovaj kad Snejk na kraju iskoči sa glavom Krokodila

 
Last edited:
Top Bottom