• Molimo vas sve da pročitate PRAVILA FORUMA i da se istih pridržavate.
  • Secret Level Discord server je LIVE! Za više informacija kliknite OVDE

Movie Dune Part One (2021) & Dune Part Two (2023)

stale

Crni vojvoda
Co-founder
Administrator
Veliki gospodin
Messages
736
Reaction score
1,121
Points
203
meni je 2d bio super, jos sam video brata mecu posle godinu ipo, bas je bilo fino iskustvo.
 

Apex

Well-known member
Patron
Messages
2,559
Reaction score
3,668
Points
373
Što se tiče utisaka, za početak IMAX definitivno vredi svaki dinar, čak sam više oduševljen zvukom nego slikom.
Sviđa mi se veličina platna ali me smaraju jebene 3D naočare em malo zamuti sliku em se u nekim scenama vidi refleksija na staklu.
Jeste ovo najčistiji 3D koji sam gledao ali bih opet uvek pre gledao 2D.

Što se tiča filma, vizuelno je perfekcija, ne znam da li nešto može bolje bukvalno.
Priča je generalno super i nema nikakvih većih problema. Sve vreme očekujem kako će da se desi neko veće sranje da sjebe ceo film ali toga nema. :)

E sad, vidi se da stvari u filmu idu jako jako brzo da bi se sve stalo nekako zbog čega par stvari koje su bitne za univerzum po meni nisu uopšte establishovane a doprinele bi atmosferi i uverljivosti. Imam utisak da se celokupna radnja filma odvija u dva dana bukvalno.

Posle mi ortak rekao da je to sve pokriveno u knjizi tako da jbg šteta što nije trilogija, ali eto nadam se nekoj DC verziji iako znam da su šanse male.

Sve u svemu, glupo je propustiti priliku da se ovako nešto pogleda u bioskopu iako nije bioskop to što ovaj film čini dobrim.
 

jovcov

Nephalem
Co-founder
Messages
2,116
Reaction score
4,455
Points
473
Što se tiče utisaka, za početak IMAX definitivno vredi svaki dinar, čak sam više oduševljen zvukom nego slikom.
Sviđa mi se veličina platna ali me smaraju jebene 3D naočare em malo zamuti sliku em se u nekim scenama vidi refleksija na staklu.
Jeste ovo najčistiji 3D koji sam gledao ali bih opet uvek pre gledao 2D.

Što se tiča filma, vizuelno je perfekcija, ne znam da li nešto može bolje bukvalno.
Priča je generalno super i nema nikakvih većih problema. Sve vreme očekujem kako će da se desi neko veće sranje da sjebe ceo film ali toga nema. :)

E sad, vidi se da stvari u filmu idu jako jako brzo da bi se sve stalo nekako zbog čega par stvari koje su bitne za univerzum po meni nisu uopšte establishovane a doprinele bi atmosferi i uverljivosti. Imam utisak da se celokupna radnja filma odvija u dva dana bukvalno.

Posle mi ortak rekao da je to sve pokriveno u knjizi tako da jbg šteta što nije trilogija, ali eto nadam se nekoj DC verziji iako znam da su šanse male.

Sve u svemu, glupo je propustiti priliku da se ovako nešto pogleda u bioskopu iako nije bioskop to što ovaj film čini dobrim.
Bukvalno I moj utisak za bioskop.
Zvuk kida, jedini 3d koji sam gledao da valja, pre bih gledao 2d :D

Sent from my J9110 using Tapatalk
 

voja

Well-known member
Patron
Messages
2,150
Reaction score
2,397
Points
243
realno lik ne bi rekao da je nesto shit ni da je najgori shit ikada ...ovako, jbt napraviti ceo clanak oko jedne reci.
 

VoivodBG

nerealni elitista
Messages
4,239
Reaction score
6,429
Points
553
Biće, biće. Samo smanjite očekivanja.

U međuvremenu, verovatno niko nije primetio, ali taman da vam bacim žišku na sličnosti kompozicije scena između ⊃∪∩⪽ i Apocalypse Now. Pre neko veče gledao ovu novu remaster verziju i rekoh sebi, zašto su mi neke od scena poznate, kada ono, Villeneuve je barem par scena odradio kao korektan omaž klasiku.

259294733_4144561188981475_3965096083684533541_n.jpg
 

JackRaid04

Deus Ex Manjina
Messages
4,419
Reaction score
5,368
Points
403

‘Dune’ Getting Spicy 4K and Blu-ray Release With New Bonus Content​

BY JACK DOYLEPUBLISHED 7 DAYS AGO
Denis Villeneuve's 'Dune' is making its way to home video.

The Dune 4K UHD combo pack and Blu-ray contains the following special features:

  • The Royal Houses
  • Filmbooks: House Atreides
  • Filmbooks: House Harkonnen
  • Filmbooks: The Fremen
  • Filmbooks: The Spice Melange
  • Inside Dune: The Training Room
  • Inside Dune: The Spice Harvester
  • Inside Dune: The Sardaukar Battle
  • Building the Ancient Future
  • My Desert, My Dune
  • Constructing the Ornithopters
  • Designing the Sandworm
  • Beware the Baron
  • Wardrobe from Another World
  • A New Soundscape

 
Top Bottom