• Molimo vas sve da pročitate PRAVILA FORUMA i da se istih pridržavate.
  • Secret Level Discord server je LIVE! Za više informacija kliknite OVDE

PS5 XONE Switch PC Diablo II : Resurrected

Undenis

Prime Evil
Co-founder
Administrator
Moderator
Messages
4,938
Reaction score
9,060
Points
553
Stay awhile and listen!


Screenshot (4).png


Developer: Vicarious Visions
Publisher: Blizzard Entertainment
Platforms: PC,PS4/PS5, XboxOne/Series,Switch
Launch Date: 2021
Price:39.99$




Diablo® II: Resurrected™ is a remastered version of the quintessential action RPG Diablo® II. Pursue the mysterious Dark Wanderer and fight the denizens of hell as you uncover the fate of the Prime Evils Diablo, Mephisto, and Baal, now in up to 4K (2160p) resolution on PC. Diablo II Resurrected features:Screenshot (4).png











Diablo II: Resurrected includes all content from both Diablo II and its epic expansion Diablo II: Lord of Destruction®. Battle your way through icy caverns, horrific tombs filled with undead abominations, and frozen wastelands to the frigid summit of Mount Arreat and stop Baal, the Lord of Destruction. Raise hell with two Lord of Destruction playable classes—the cunning Assassin, master of traps and shadow disciplines, and the savage Druid, a bold shapeshifter and summoner who commands primal elemental magic.


Media:

Diablo_II_Andariel.png
Diablo_II_Char_Select_Act2.6.png
Diablo_II_Tyrael.png






fsroum98hki61.png



 
Last edited:

fluffy

Well-known member
Patron
Messages
268
Reaction score
689
Points
203
hmmm jel vas roka nostalgija il vam se ovo bas svidja?

vidim d2 smek, deluje mi okish, ironija je sto me najvise podseca na POE lol
nisam se nesto sprzio jako al ako cete igrati od prvog dana....dunno....verovatno ce vam se pridruzimo Yona i ja takodje:)
 
Last edited:

jovcov

Nephalem
Co-founder
Messages
2,123
Reaction score
4,461
Points
473
hmmm jel vas roka nostalgija il vam se ovo bas svidja?

vidim d2 smek, deluje mi okish, ironija je sto me najvise podseca na POE lol
nisam se nesto sprzio jako al ako cete igrati od prvog dana....dunno....verovatno ce vam se pridruzimo Yona i ja takodje:)
Meni se svidja najviše što će uraditi sav sinematik iznova, to mi je odlepitis, igra mi je onako, dok ne probam neću znati, očekivao sam full sprite remake, što su mogli uraditi kad su vec uradili i modele, ali ono, igraće se. Cimacu ih da vidim jel ce biti fizičko izdanje kakvo.

Sent from my J9110 using Tapatalk
 

Undenis

Prime Evil
Co-founder
Administrator
Moderator
Messages
4,938
Reaction score
9,060
Points
553
vidim d2 smek, deluje mi okish, ironija je sto me najvise podseca na POE lol
nisam se nesto sprzio jako al ako cete igrati od prvog dana....dunno....verovatno ce vam se pridruzimo Yona i ja takodje:)

Meni se vise svidja od D4, i nema veze toliko sa nostalgijom koliko ima za ovim pravim Diablo artom, bukvalno sam ovako zamisljao savrsren rimejk :)
Posebno me raduje sto ce raditi tj biti compatibilni jelte i PC modovi poput Path of Diablo i Project Diablo koji dodaju jos gomilu stvari. Jedva cekam launch.
 

Maxa

štaćukuću
Co-founder
Administrator
Moderator
Messages
4,523
Reaction score
6,932
Points
453
mene najviše vuče to što mi se igra nešto diablo :D

iz trojke sam iscedio i poslednju kap, tako da mora neki novi fix do četvorke :D
 

Teoreticar

Well-known member
Messages
575
Reaction score
691
Points
203
Moze neko da mi objasni sta znaci remaster, a sta remake?
Posto bi ovo pre nazvao remake-om?

SC1 razumem zasto je Remaster, ali ovo su dve igre?
Sa upgrejdovanim mehanikama itd? Da verno je originalu, ali je opet dosta toga promenjeno ukljucujuci i gameplay i dosta abilitija da mogu da se igraju na gamepadu?
Tu je naravno i kompletan novi engine.
 

jovcov

Nephalem
Co-founder
Messages
2,123
Reaction score
4,461
Points
473
@Teoreticar
Pa zapravo nije ništa menjao sem grafike i qol promena.
Obračunava se vreme u fps iza, sva matematika je ista, nepromenjena...
Remaster je zato što radi na logici D2, samo je grafički engine menjan da radi u 3d.
Da je rađena igra komplet od nule, bio bi remake.

Sent from my J9110 using Tapatalk
 

Teoreticar

Well-known member
Messages
575
Reaction score
691
Points
203
@jovcov
Hoces da kazes da ce magije biti nepromenjene i na gamepadu?
Kako ce to uopste izgledati?

Nekako sam skeptican da su mogli zadrzati sve 1:1 kao u sc1
 

jovcov

Nephalem
Co-founder
Messages
2,123
Reaction score
4,461
Points
473
@jovcov
Hoces da kazes da ce magije biti nepromenjene i na gamepadu?
Kako ce to uopste izgledati?

Nekako sam skeptican da su mogli zadrzati sve 1:1 kao u sc1


Evo ti razgovor devova na temu ressurecteda. Imali su dosta stvari oko kojih su se lomili, ali kažu da su uspeli sve da odrade kako valja.

Sent from my J9110 using Tapatalk
 

DieH@rd

Well-known member
Real Journalist
Messages
6,682
Reaction score
9,496
Points
453
@jovcov
Hoces da kazes da ce magije biti nepromenjene i na gamepadu?
Kako ce to uopste izgledati?

Nekako sam skeptican da su mogli zadrzati sve 1:1 kao u sc1
Ovo je igra gde ne mora bas sve biti 1:1, pogotovo kod totalno novog gamepad sistema. Meni je najbitnije da je stara igra i dalje prisutna i da nije menjan stari combat balans, item drop rate i sl. Bolji UI, 3D graficki mod i moderniji online sistem su samo slag na torti.

Inace, da li su govorili kako ce igra izgledati u vecim rezolucijama. Stari rez modovi za D2 classic su radili fin zoom-out, dajuci igracu veci pogled na okolinu. Hoce li tako biti i u D2R?
 

jovcov

Nephalem
Co-founder
Messages
2,123
Reaction score
4,461
Points
473
Ovo je igra gde ne mora bas sve biti 1:1, pogotovo kod totalno novog gamepad sistema. Meni je najbitnije da je stara igra i dalje prisutna i da nije menjan stari combat balans, item drop rate i sl. Bolji UI, 3D graficki mod i moderniji online sistem su samo slag na torti.

Inace, da li su govorili kako ce igra izgledati u vecim rezolucijama. Stari rez modovi za D2 classic su radili fin zoom-out, dajuci igracu veci pogled na okolinu. Hoce li tako biti i u D2R?
Ima zoom, 4k i uw support.

Sent from my J9110 using Tapatalk
 

Teoreticar

Well-known member
Messages
575
Reaction score
691
Points
203
Ovo je igra gde ne mora bas sve biti 1:1, pogotovo kod totalno novog gamepad sistema. Meni je najbitnije da je stara igra i dalje prisutna i da nije menjan stari combat balans, item drop rate i sl. Bolji UI, 3D graficki mod i moderniji online sistem su samo slag na torti.

Inace, da li su govorili kako ce igra izgledati u vecim rezolucijama. Stari rez modovi za D2 classic su radili fin zoom-out, dajuci igracu veci pogled na okolinu. Hoce li tako biti i u D2R?

Samo raspravljam o terminologiji, posto meni ovo nije isto sto i SC1, gde je akcenat bio da igra mora biti back-compatabilna.

Ovo je meni skroz nova igra, koja koristi prosirenu mehaniku D2.

(i da, ovo mi se igra vise od D4)
 

Undenis

Prime Evil
Co-founder
Administrator
Moderator
Messages
4,938
Reaction score
9,060
Points
553
Samo raspravljam o terminologiji, posto meni ovo nije isto sto i SC1, gde je akcenat bio da igra mora biti back-compatabilna.

Ovo je meni skroz nova igra, koja koristi prosirenu mehaniku D2.

(i da, ovo mi se igra vise od D4)
I meni se iskreno vise dopada nego D4, sinoc sam lupio preorder vec na pola trailer reveala :D
 

jovcov

Nephalem
Co-founder
Messages
2,123
Reaction score
4,461
Points
473
Samo raspravljam o terminologiji, posto meni ovo nije isto sto i SC1, gde je akcenat bio da igra mora biti back-compatabilna.

Ovo je meni skroz nova igra, koja koristi prosirenu mehaniku D2.

(i da, ovo mi se igra vise od D4)
Moći ces I ovde on the fly da menjaš art kao u sc1. I prvi D2 je rađen u 3du, pa prebacivan u sprajtove, ovde su izbegli taj momenat i modernizovali da bi privukli nove igrače, više puta to spominju, to im je očigledno bio fokus, stari plus novi igrači, otkidanje mase sa Poe, grim dawn I sličnim arpg naslovima.

Sent from my J9110 using Tapatalk
 

grunt

Celeb Connoisseur
Messages
794
Reaction score
1,274
Points
203
Bas mi je drago sto sam oladio u zadnjih godinu/dve od hajpa pogledao trejlere i onako reakcija mi je bila OK moglo je i gore ali i bolje :D

Preorder ni u ludilu lol
 

grunt

Celeb Connoisseur
Messages
794
Reaction score
1,274
Points
203
OK izgleda, bolje nego sto sam mislio, al me hajp ne radi. Dobra stvar ce biti ako ispostuju i izadje ove godine :D
 

jovcov

Nephalem
Co-founder
Messages
2,123
Reaction score
4,461
Points
473
DIablo 2 Ressurected, ovo se ceka vec dosta dugo. Igra koju igram vec 20 godina, sada se to vreme svelo na sezonu godisnje, ali je nekad bilo sve sto se radilo u toj godini :D

Nisam bio odusevljen idejom o 3d remake-u kada sam video najavu. Ocekivao sam nove sprajtove i ono sto je dobio SC1. Medjutim sto sam vise gledao i slusao o istom, ideja je pocela da mi se svidja sve vise. Svakako dok ne probam necu znati da li je to to, ali bice igrano :D

Nadam se da ce izbaciti fizicka collectors izdanja za PC da se upotpuni kolekcija.

Vicarious visions ekipa deluje da je uradila kvalitetan posao po celoj prici sa panela od sinoc, logika d2 i engine radjen na sve to. Dostra truda su ulozili kako kazu u razvijanje frontenda da konvertuje sve da radi kako je radilo u originalnoj igri.
Art ce moci da se bira on the fly kako su rekli, a imali su dosta pomoci od strane samog blizzarda koji je iskopao iz arhiva sve sto je ostalo od arta sa starih igara.

Shared stash, povecan stash, advanced stats, pretraga igara koja vise ne zavisi od nivoa tezine na kojem ste, trade, auto gold i jos dosta QOL dodataka, bice ovo super iskustvo.

U Rhykkerovom videu ima gameplaya vise nego u oficijalnim, Mephisto jedan od omiljenih likova izgleda mnogo dobro :D

 
Top Bottom