• Molimo vas sve da pročitate PRAVILA FORUMA i da se istih pridržavate.
  • Secret Level Discord server je LIVE! Za više informacija kliknite OVDE

Šta igrate trenutno?

JackRaid04

Deus Ex Manjina
Messages
4,419
Reaction score
5,366
Points
403
Odgledao / Prokrčio svoj put kroz Detroit : Become Human.

Igra je odavno izašla, video je ko je hteo, pljuvao i hvalio pa ću kratko.

Ovo mi je so far najbolja IGRA od ovog studija, dakle ne interaktivna priča, nego igra. To ne znači da je lišena svega onoga što do sad nisam podnosio kod Luk Kejdza ali takodje ne znači ni da su stvari stagniralie. Baš suportno. Negde do pola sam se vukao i mučio (ako zanemarim prvi nivo koji sam obožavao kao DEMO i uživao da isprobam sve opcije prelaženja) a onda sam do kraja bio baš baš involviran, pažljivo birao postupke, nervirao se zbog mnogih ishoda, čak pokušavao da održim kontinuitet mojih odluka???

Flow chart je do jaja osmišljen, bolesno se to grana kasnije kroz priču i stvarno mi nije jasno kako bi bez nekog vodiča uspeo da isprobam sve opcije. Naravno kao i u slučaju Heavy Rain dobio sam na prvo igranje sve najgore moguće ishode, svi su stradali (neki i više puta hshhss) medjutim ovde mi je to u narativnom smislu bilo NA MESTU. Prosto privelo se sve kraju kao jedna mučna i potresna saj faj drama, najcrnje crnilo a kako da me to ne pogodi gde treba. OFC to nije ultimate i malo se sve spakovano završava ali prosto valja sada isprobati i druge ishode za dopunjeno iskustvo. Sa toliko grananja i preklapanja nemoguće je da bilo koji ishod bude PRAVI i tu sam ovaj put imao koliko razumevanja toliko i respekta na scenarističkom nivou. Jeste ta tema u osnovi jalova, puca krindz na dosta mesta, tri lika su bili overkill ovaj put i ugrozili značajno narativ ALI MOLIM LEPO. Kapa dole, ovako nešto spakovati nije lako i veoma cenim kreaciju, neke od set pisova pa čak i neke od likova.

Takodje SAJ FAJ dizajn je TOP of the Line ovoga se ne bi postideo Blomkamp u svom nekom filmu. Ukratko vidi se da se ovo radilo temeljno na vizuelnom planu i to se vidi svakog momenta.

Igraću ovo opet jer sam mnoge stvari nažalost propustio i zbog grešaka a ne samo zbog mojih odluka ali jbg to je cena revolucije ne.

Razumem sve pridike na Detroit ali ja sam uživao i smatram ovo nekim plafonom izraza koji fura Kvantik Drim. Ako žele da probiju granice koje sami sebi postavljaju moraće da DODAJU JOŠ GEJMPLEJA. Držim im palčeve da stisnu jajca i to urade jer imali bi šta da pruže.

8 / 10
 
Last edited:

Solid Snake

Well-known member
Messages
496
Reaction score
1,364
Points
203
Kako se nosi sa PS3 remaster-om iz prve ruke?
PS3 ремастер сам пре неколико година пробао само прва два колоса и било је ок. Поправљено оно најпроблематичније из оригинала, а то је фрејмрејт, додата алтернативна контролна шема и подигнута резолуција. Ово је суштински исто то само са PS4 графиком. Кад је нешто римејк, ипак очекујем нешто више од побољшане графике, као што су са RE римејковима урадили.
 

Solid Snake

Well-known member
Messages
496
Reaction score
1,364
Points
203
Odgledao / Prokrčio svoj put kroz Detroit : Become Human.

Igra je odavno izašla, video je ko je hteo, pljuvao i hvalio pa ću kratko.

Ovo mi je so far najbolja IGRA od ovog studija, dakle ne interaktivna priča, nego igra. To ne znači da je lišena svega onoga što do sad nisam podnosio kod Luk Kejdza ali takodje ne znači ni da su stvari stagniralie. Baš suportno. Negde do pola sam se vukao i mučio (ako zanemarim prvi nivo koji sam obožavao kao DEMO i uživao da isprobam sve opcije prelaženja) a onda sam do kraja bio baš baš involviran, pažljivo birao postupke, nervirao se zbog mnogih ishoda, čak pokušavao da održim kontinuitet mojih odluka???

Flow chart je do jaja osmišljen, bolesno se to grana kasnije kroz priču i stvarno mi nije jasno kako bi bez nekog vodiča uspeo da isprobam sve opcije. Naravno kao i u slučaju Heavy Rain dobio sam na prvo igranje sve najgore moguće ishode, svi su stradali (neki i više puta hshhss) medjutim ovde mi je to u narativnom smislu bilo NA MESTU. Prosto privelo se sve kraju kao jedna mučna i potresna saj faj drama, najcrnje crnilo a kako da me to ne pogodi gde treba. OFC to nije ultimate i malo se sve spakovano završava ali prosto valja sada isprobati i druge ishode za dopunjeno iskustvo. Sa toliko grananja i preklapanja nemoguće je da bilo koji ishod bude PRAVI i tu sam ovaj put imao koliko razumevanja toliko i respekta na scenarističkom nivou. Jeste ta tema u osnovi jalova, puca krindz na dosta mesta, tri lika su bili overkill ovaj put i ugrozili značajno narativ ALI MOLIM LEPO. Kapa dole, ovako nešto spakovati nije lako i veoma cenim kreaciju, neke od set pisova pa čak i neke od likova.

Takodje SAJ FAJ dizajn je TOP of the Line ovoga se ne bi postideo Blomkamp u svom nekom filmu. Ukratko vidi se da se ovo radilo temeljno na vizuelnom planu i to se vidi svakog momenta.

Igraću ovo opet jer sam mnoge stvari nažalost propustio i zbog grešaka a ne samo zbog mojih odluka ali jbg to je cena revolucije ne.

Razumem sve pridike na Detroit ali ja sam uživao i smatram ovo nekim plafonom izraza koji fura Kvantik Drim. Ako žele da probiju granice koje sami sebi postavljaju moraće da DODAJU JOŠ GEJMPLEJA. Držim im palčeve da stisnu jajca i to urade jer imali bi šta da pruže.

8 / 10
Мени је Heavy Rain и даље најјача њихова игра. Следи Fahrenheit, а Beyond и Detroit деле треће место. Све су добре игре, али Heavy Rain атмосфера и ликови су ми најупечатљивији. Још сам из прве успео да добијем најбољи крај, што у овим другим нисам успео.
 

JackRaid04

Deus Ex Manjina
Messages
4,419
Reaction score
5,366
Points
403
Ja ništa ne volim od svega toga što si pobrojao, jedino Heavy Rain jeste bio tad senzacija, Kejdz najbolje radi taj detektivski fazon to je i u Detroitu baš pokidalo...Ne čudi me što je početak Mindhantera skoro pa ko početak Detroita.
 

Konrat

Fromboy
Messages
705
Reaction score
1,045
Points
203
Life Is Strange mi je daleko bolje legao od svih Kejdžovih sf trilera.

Dobre su to igre, uopšte mi nije jasno toliko pljuvanje Kejža od strane kritičara. Kao da su mu se lično zametili iz nekakvuh političko-čistunačkih razloga.
 
Last edited:

Chodex

I'm a ghost!
Messages
2,104
Reaction score
3,187
Points
323
Dok sam posvecen God of War-u uzeh Shadow of Tomb Raider (summer sale) na PS5. Imao sam dilemu na kojoj platformi da uzmem ali kada sam video cene- Xbox 1300 dinara, ps5 1393 dinara, opredelio sam se za ovu drugu. Igra je dobila next gen upgrade pa rekoh da vidim kako to radi u 4k/60.

 

Chodex

I'm a ghost!
Messages
2,104
Reaction score
3,187
Points
323
Uzeh Metro Exodus (ps5) za 10 dolara (sumer sale + ps plus discount). Igra znacajno bolje izgleda i prosto ne znam sta cu pre da igram! :D
 

Apex

Well-known member
Patron
Messages
2,547
Reaction score
3,657
Points
373
Life Is Strange mi je daleko bolje legao od svih Kejdžovih sf trilera.

Dobre su to igre, uopšte mi nije jasno toliko pljuvanje Kejža od strane kritičara. Kao da su mu se lično zametili iz nekakvuh političko-čistunačkih razloga.
Dobre su i meni ali jbg mora da se pređe preko nekih transfer blama dijaloga i momenata da bi se uživalo. Tako da ko baš hoće da pljuje ima municije.
 

Apex

Well-known member
Patron
Messages
2,547
Reaction score
3,657
Points
373
Ali u igrama koje nisu baš toliko fokusirane na narativ.
 

JackRaid04

Deus Ex Manjina
Messages
4,419
Reaction score
5,366
Points
403
Ali u igrama koje nisu baš toliko fokusirane na narativ.
Pa evo mnoge Jakuze sam baš baš tolerisao neke i više nego Detroit po pitanju dijaloga, sinematika, bloated zapleta. Recimo 6 sam razmatrao da gasim i sreća pa nisam kraj je baš dobar ali ne bi mogao opet...
 

2CR4ZY

Forumski Apotekar
Messages
6,935
Reaction score
6,051
Points
553
Poceo mi je odmor, pa sad konacno imam vremena da nesto odigram, poceo sam Wasteland 3 na Ranger tezini, prilicno sam zadovoljan za sada, bukvalno su sve unapredili u odnosu na dvojku, igra odlicno radi, nije zahtevna, sasvim ok izgleda, stavio sam zadnju verziju, lepo su je ispeglali vremenom.
Prica mi je genericka, bezveze, ali tek sam na pocetku, rano je o tome da pricam, dijalozi su mi ok, svidja mi se sto ima dosta nasilja, samo su trebali malo bolje da ga prikazu, a ne da se neprijatelji odmah pretvore u krvavi zele.
Interejs, muzika, all good, pravi punokrvni nastavak.
Jedino sto mi se ne svidja za sad jesu boje, izgleda ko da je neko previse pojacao filter za saturaciju, malo su se zaneli i doneli skoro pa cartoon look, sto uopste ne odgovara tematici, mada radije cu i to prihvatiti nego da je ko gomila igra - sivilo.
 

Snake1989

Well-known member
Messages
883
Reaction score
1,388
Points
153
@Chodex
izgleda odlicno ali je toliko spor tempo, toliko smaracka igra. Ja sam je presao 1x i reko ajde opet cu kad su izbacili onaj next gen RT patch za PC i nisam mogao.. ne drzi me vise a pogotovo kad ovako nesto smara sa beskrajnim dijalozima i glupostima odmah gasim
 

Chodex

I'm a ghost!
Messages
2,104
Reaction score
3,187
Points
323
@Chodex
izgleda odlicno ali je toliko spor tempo, toliko smaracka igra. Ja sam je presao 1x i reko ajde opet cu kad su izbacili onaj next gen RT patch za PC i nisam mogao.. ne drzi me vise a pogotovo kad ovako nesto smara sa beskrajnim dijalozima i glupostima odmah gasim
E zamisli koliko ja cenim i volim igru kada je treci put (2x presao na PC) igram. Obozavam igre sa ovakvom atmosferom. Kompaktan semi open world koji nagradjuje explore. Odlican stealth survivor kojem cu se uvek vracati. Za dijaloge i glumu si u pravu. Ocajna facijalna ekspresija i glasovna gluma, koja u poredjenju sa Sony first party igrama izgleda kao treca liga. Ocekujem da 4A Games na narednoj Metro igri znacajno unaprede taj segment.
 
Top Bottom